TIPO C Plaka Zımbalama Delme ve Termal Kesim Hatları

Tipo C hattı, geniş plakaların zımbalanması,markalanması,delinmesi,sondalanması,frezelenmesi,kılavuzlanması ve yüksek çözünürlüklü plazma kesimini yapabilen CNC merkezidir.Üretkenlik,üretim çeşitliliği ve yüksek kalite işleme sağlayan bu merkezler, 2500×6000 mm ölçüslerindeki ve 2 mm’den 20 mm’e kalınlıklardaki plakaları, otomatik olarak, tek bir çevrimde işleyebilmek üzerine tasarlanmıştır.

Çelik plakayla çalışan tüm yapısal çelik üreticileri ya da endüstriyel işletmelerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek niteliktedir.

Makine gövdesi; elektrik kaynaklı ve gerilimi azaltılmış, yüksek dirençli, haddelenmiş çelik profillerden imal edilmiştir. Kayar makaralar hassas silindir miller üzerinde hareket eder ve eksen hareketleri de vidalı millerle sağlanır. Her türlü pozisyonlama ve ölçüsel doğrulama prosesi iler iteknoloji lazer ölçümleme yöntemiyle sağlanır.

Sabit stroke değerli zımbalama (punch) gücü özel yüksek basınçlı bir silindirle sağlanır.Bu sistem sayesinde, minimum ya a maksimum kalınlıktaki malzemelerde, her zımbalamadaki üretim kalitesi optimize edilir ve toplam harcanan kuvvet minimum seviyede tutulur.Zımbalama takım değiştirici sistemiyle de standart,tekrar keskinleştirilmil ya da ilerlemeli tipteki farklı zımba takımlarının otomatik değişimi yapılır.

Zımba sıyırıcı takım tutucu sistem zımbayla eş eksenli ve hidroliktir.Bu yapıdaki amaç, arka dayama apartı gibi işleyerek,gürültüyü en az indirgemek ve plaka düzlüğüyle birlikte zımbalama kalitesini geliştirmektir.

Termal kesimdeki mevcut plazma ve oxy fuel üniteleri aşağıdaki gibidir.

HT 2000 oxy fuel: Hava besleme ve plazma kullanır, basit ve kalite endişesi olmayan kesimler için bire birdir.
HPR 130: Yüksek çözünürlük plazma: hassas ve temiz kesimler içindir.
HPR 260: Yüksek çözünürlük plazma, hava besleme ve oksijen kullanır, hassas ve temiz kesimler içindir
HPR 400: Uygulamaya göre farklı gazla kullanılabilir, alanındaki en hızlı ve en güçlü ünitedir.

Tüm bu üniteler, Ficep yazılımıyla birleşerek, torç yükseklik kontrolü, kesim parametreleri gibi kritik ayarlamalarla birlikte kullanıcıya kolay ve yüksek performansta üretim imkanı sağlamaktadır.

 

PROSESLER

ZIMBALAMA
KAZIYARAK MARKALAMA
DELİK DELME
MARKALAMA
DİŞ AÇMA
OKSİ KESİM
HAVŞALAMA
PLAZMA KESİM

VİDEO

Foto Galeri
Bilgi & Fiyat Teklifi isteyin

Ürün Danışmanı

Mert TUNALIGİL

Telefon çağrılarınıza sadece Hafta İçi 09:00 – 18:00 saatleri içerisinde yanıt verilebilmektedir. Mesai saatleri dışında bize e-posta ya da talep formu ile ulaşabilirsiniz.

Talep Formu

İlgilendiğiniz makine hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız, Bilgi & Fiyat talep formunu doldurarak bize gönderebilirsiniz. Talebinizi aldıktan sonra en kısa sürede ilgilendiğiniz ürün grubu ile ilgili arkadaşımız size geri dönüş yapacaktır.
(*) Doldurulması zorunlu alan

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.