CORIMPEX TÜRKİYE

Corimpex otomatik profil kaynak hatları, iki veya dört adet kafaya sahip toz altı kaynak hatlarıdır. Bu makineler kaynaklı T profillerin veya birbirine paralel iki flanşa sahip kiriş kolonların kaynatılması amacıyla kullanılmaktadır.

Sistem iki uzun sac levhanın birbirine dik bir biçimde konumlandırılarak puntalama işlemine gerek kalmaksızın iş parçalarının boyunca kaynatılması şeklinde gerçekleştirilir. Punta işlemi yalnızca tek bir noktaya, iş parçasının en ön kısmına, kaynak öncesi ana gövde ve flanşın birbirine doğru bir açı ile kaynatılması suretiyle yapılmaktadır. Sonraki adımda tahrikli konveyörler sayesinde oluşturulacak T profil ana makine gövdesinin içerisine otomatik olarak sürülerek malzemenin iki yanı kaynatılır. İki flanşa sahip bir kiriş kolon üretilmek istenmesi halinde, ilk flanşın gövdeye kaynatılmasından sonra gövdenin diğer flanşı kaynatılmak üzere aynı işlem tekrarlanır.

Corimpex otomatik profil kaynak hatları, bir birine simetrik ve simetrik olmayan ve hatta kutu profillerin yapımına olanak verir.

Kaynak işlemi sonrası malzemenin sonradan deforme olmasına karşın, makinenin çıkışında yer alan düzeltme sistemi mevcuttur. Bu sistem çeşitli tipte üretilen profillere ve maksimum flanş genişliğine uygun olarak 50 mm kalınlığa kadar ayarlanabilmektedir.

Kaynak sistemi hattı PLC kontrolöre sahip, kaynak sırasında tüm kaynak parametrelerini takip edebileceğiniz dokunmatik ekran kullanıcı ara yüzüne sahip ve özel Ethernet ağına bağlanabilir özel adaptör ile tedarik edilmektedir.

CORIMPEX KAYNAK HATLARI

corimpex-tc-serisi-dikey-profil-catim-sistemleri-01