Ficep Excalibur Tek Spindle Cnc Profil Delme Makinası

Excalibur Tek Spindle Profil Delme Makinesi

FİCEP’in yaklaşık 30 yıldır ürettiği bu makine neredeyse tüm delik delme makine imalatçıların kıyaslama yaptığı öncü bir makinedir. Excalibur modeli, çelik işleme sektöründe şekilli ya da düz profilleri otomatik cnc mantığıyla işleyen ilk sabit köprülü sistem olma özelliğini de taşır. Makine, tablası boyunca uzanır ve tabla boyutunda hareket eder.

Orta büyüklükteki profillerin işlenmesinde son derece akıllıca bir çözümdür. Rulmanlı tekerleklerin sağlamlığı sayesinde, ana gövde yükleme tablası boyunca sorunsuzca kayarak hareket eder. Ayrıca bu ünite kremayer dişli sistemiyle de desteklenir ve böylece pozisyonlama hassasiyeti de garanti altına alınmış olur. Bir elektro mekanik sensör, parça başlangıç noktasını gözleyerek prosesin başlamasına izin verir. İşlenecek parça, otomatik çift etkili bastırma yöntemi ile ( alt ve üst klempleme) sıkıca sabitlenerek doğru noktada kalması sağlanır.

SİSTEMİN AVANTAJLARI

  • Daha az alan ihtiyacı. Excalibur diğer alışılageldik delme tezgahlarına göre %50 daha az yer kaplar.
  • Manuel programlamaya ihtiyaç yoktur. Cnc otomatik olarak delme, derzleme ,kılavuzlama , havşalama, frezeleme, markalama proseslerini yapabilir.
  • Set up yapmaya gerek yoktur. Manuel klempleme ya da pozisyonlama yapmadan makine otomatik olarak parçayı pozisyonlar ve tutar.
  • Kolay malzeme yükleme. İşlenecek parçalar yükleme tablasında herhangi bir yere boylamasına konulabilir, makine bunu anlar ve gerekli düzeltmeyi yaparak delme noktasını belirler.
  • Çeşitlilik. Kısa parçalar da işlenebilir, delme prosesi esnasında diğer parçalarla karışık şekilde konabilir.
  • Mükemmel üretkenlik. Excalibur yaklaşık 8-10 işçinin yaptığı işi tek başına yapabilir.
  • Yüksek delme performansı. 40 mm’ye kadar delik delebilme. Spindle 3500 rpm’lik hızı sayesinde, yüksek hız ve besleme gerektiren yüksek performans karbür uçların kullanımına olanak sağlar.
  • Uzaktan yardım ve teşhis sistemi. Ficep kontrol sistemlerinin tümü basit bir telefon ya da internet ağı üzerinden makinenize bağlanarak sanki makinenin yanındaymış gibi teşhis koyabilir ve sorunu anlayabilirler.
  • Poaizsyonlama hassasiyeti. Spindle eksen pozisyonlaması, cnc servo kontrollü,kendinden yağlamalı hassas prizmatik yataklar üzerine konuşlanmış, spindle tutucu-taşıyıcı kızak ve vidalı mil sistemi sayesinde garanti edilir.
  • Deliciler, makine gövesine monteli merkezi basınç sistemi sayesinde içerden ya da dışardan yağlanabilirler.

Ficep Türkiye Distribütörü Erfab Makine

PROSESLER

DELİK DELME
DİŞ AÇMA
FREZELEME
HAVŞALAMA
KAZIYARAK MARKALAMA

TEKNİK ÖZELLİKLER

OTOMATİK CNC TEK MİLLİ DELME HATTI – EXCALIBUR & VICTORY VICTORY II – 1001 DE EXCALIBUR – 1201 DE
Profil Boyu [min mm] 50 50
Profile Boyu [max mm] 1000 1200
Delme Kafaları [no.] 1 1
Kafa Başına Delme Aleti [no.] 1 1 (6)
Delme Çapı [max mm] 40 40
Spindle Gücü [kW] 17 19
Spindel Dönme Hızı RPM 5000 5000

VİDEO

Foto Galeri
Bilgi & Fiyat Teklifi isteyin

Ürün Danışmanı

Mert TUNALIGİL

Telefon çağrılarınıza sadece Hafta İçi 09:00 – 18:00 saatleri içerisinde yanıt verilebilmektedir. Mesai saatleri dışında bize e-posta ya da talep formu ile ulaşabilirsiniz.

Talep Formu

İlgilendiğiniz makine hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız, Bilgi & Fiyat talep formunu doldurarak bize gönderebilirsiniz. Talebinizi aldıktan sonra en kısa sürede ilgilendiğiniz ürün grubu ile ilgili arkadaşımız size geri dönüş yapacaktır.
(*) Doldurulması zorunlu alan

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.