NEDEN ERFAB ve OMAX?

1-) Global satış sonrası hizmet ve servis

Kendisi için en önemli öncelik olan satış sonrası hizmet ve servis konusunda Omax, tüm dünyada, servis personeli olmayan hiçbir bayiyle çalışmamaktadır. Amerika, Kent şehrindeki, Omax merkezinde temel eğitimini almış ve periyodik eğitimleri devam eden, sizinle ya da operatörünüzle aynı dili konuşan ve 7/24 ulaşabileceğiniz servis personelimiz işinizin ve makinenizin her zaman arkasındadır.

36%

lower output psi

20%

faster cutting per part

47%

less abrasive used per part

30%

higher pump efficiency

2-) Generation 4 – Direct Drive – doğrudan tahrikli 3 pistonlu pompa

Yaklaşık %30 enerjiden/sarftan tasarruf ve %30 oranda diğer pompalara göre daha hızlı kesim sağlayan patentli teknoloji…

Makinenin kesim hızı, tamamen kestiğiniz malzeme tipi ve kalınlığına göre değişir, ancak şundan emin olabilirsiniz, Omax’in basit ve efektif DIRECT DRIVE (doğrudan tahrikli ve 3 pistonlu) pompa teknolojisi ve dizaynı sayesinde, pompada üretilen basınçlı suyun gücü, sistem içinde (diğer su jeti pompalarda olduğu gibi) bütün sistemi dolaşarak değil, direkt olarak nozula aktarılır. Böylece üretilen tahrik(güç), doğrudan işe ve malzemeye aktarılarak, minimum kayıp ve maksimum performans sağlanmış olur. Dolayısıyla diğer tüm sistemlerden daha hızlı kestiğiniz için, özellikle kesimi uzun süren büyük ya da kompleks parçalarda, toplamda daha az enerji, su, kum ve sarf malzeme tüketmiş olursunuz.

3-) Intelli-Max Yazılım Gücü ve TILT kesim yöntemi

Omax’in kendi patentli teknolojisi olan bu yazılımda sistem komut algoritmaları diğerlerine göre farklıdır, diğer makineler, kesimde bozukluk veya koniklik oluşturmamak adına düz kesimleri ortalama hızda yapar ve köşe dönüşlerini daha hızlı yapar ancak bu hem zaman kaybı hem de köşelerde kalitesizliğe yol açar.

Omax yazılımı yardımıyla TILT kesim yönteminde ise ,kafa, kesim esnasında, ‘’tilt-forward’’ dediğimiz ileri eğim hareketini çok hızlı bir şekilde yaparak hiçbir koniklik ve bozulmaya sebep olmadan ve zaman kaybetmeden diğer sistemlere göre çok daha hızlı ilerler ve köşe dönüşlerini yapar. Kısacası, aynı enerjiyle, yarışta hep önde giden ve önde tamamlayan koşucudur. Patentli bir teknolojidir.

Omax’in kendi tasarımı ve üretimi olan patentli yazılımı İntelli-Max Premium’un içindeki ‘’İntelli-Trace’’ akıllı takip ve tanıma ara yüzü sayesinde pdf ya da jpeg formatındaki görselleri bile direkt import edebiliyorsunuz. Yazılım, görseli o haliyle tanıyarak çevre ve iç kesimlerini kendi belirleyebilmekte ve kesim datasına dönüştürebilmektedir. Bunun dışında tabi ki tüm çizim ve grafik formatlar desteklenmektedir. Desteklenen Formatlar dosyasında ‘’raster graphics’’ bölümünde tüm bu format çeşitlerini görebilirsiniz.

Intelli-cam arayüzü sayesinde, size ulaşan ya da sizin oluşturduğunuz 3 boyutlu herhangi bir data üzerinde, sadece kesit ya da yüzeye tıklayarak, kesmek istediğiniz o bölümün 3d datasını saniyeler içinde 2d kesim datasına dönüştürerek kesime başlayabiliyorsunuz, en baştan 2d data çizmenize gerek kalmaz ve sizi ciddi zaman kaybından kurtarır.

4-) Tüm yazılım, donanım ve parçaları tamamen kendi üretimi

dünyada 100’den fazla üniversitede eğitim amaçlı, 150’den fazla askeri üste ultra hassas kesim ve imalat amaçlı olarak ve toplamda 5.000 adedin üzerinde aktif olarak çalışan makinesi olan Omax, dünya su jeti pazarının lideridir. En büyük referansları Microsoft ve Apple olarak gösterilebilir.

Omax Su Jetleri

En üst düzey; rijit yapısı, yazılımı, aksesuarları ve geniş ebat seçenekleriyle Omax model serisi Omax markasının üst segment ve profesyonel modelleri olarak kabul edilmektedir. Bu ürün grubu, dünyada genellikle; kesim diklik kontrolünün ve kesim hassasiyetinin çok önemli olduğu savunma, uzay/havacılık, otomotiv, elektronik sektörleri ve ayrıca hız, kesim süresi, uzun süreli/yoğun tempoda çalışma saati gibi ekonomik anlamda geri dönüşün hızlı olması gereken hassas işleme, fason kesim merkezleri tarafından tercih edilmektedir.

Maxiem Su Jetleri

Tüm yazılımsal ve donanımsal özelliklerini, opsiyonel olarak sizin belirleyebileceğiniz Maxiem serisi, Omax su jetlerinin orta segment makineleri olarak kabul edilir. İhtiyaca göre sınırlı olarak şekillenebilecek konfigürasyonu, yatırım maliyeti nedeniyle genellikle, çeşitli tipte ve kalınlıkta kesim işlerini kendi bünyesinde yapmak isteyen, makine imalatı, oem parça imalatı, ar-ge merkezleri, cam, doğal taş işleme firmaları tarafından sıklıkla tercih edilir. Kısa sürede, ekonomiden taviz vermeden, hatasız üretim için vazgeçilmez bir yardımcıdır.

Globalmax Su Jetleri

Omax ailesinin en yeni üyesi olan Globalmax su jeti serisi, sınırlı ekipman seçeneği, çok uygun yatırım maliyeti ile Omax teknolojisine herkesin sahip olabilme imkanını kullanıcılarına sunmaktadır. Yoğun tempo ve ağır/kalın malzemeler yerine, seyrek zamanlı ve hafif malzeme kesimleri yapacak olan, kesim hassasiyetinden ziyade sadece su jeti kesimin mecburi olduğu malzemelerle çalışan özel işletmeler, ar-ge ve prototip üretim merkezleri, cam ve doğal taş imalatçılarının tercih edebileceği konsepte sahip bu seride sadece standart 3 eksen plaka kesimleri yapılabilmektedir.

Optimax 80X Su Jeti Kesim Makinesi

OptiMax Su Jetleri

Daha iyi sonuçlar için optimize edildi. OMAX OptiMAX, otuz yıllık mühendislik uzmanlığı ve deneyiminin doruk noktasıdır ve herhangi bir üretim ortamında maksimum çalışma süresi için tasarlanmış dünyanın en doğru su jetini tanımlar.
mini su jeti kesim makinası

Protomax Su Jeti Prototip Kesim Makinesi

Dünyanın ilk ev/ofis prototip su jeti kesim makinesi ünvanına sahip olan bu kompakt model, gerek pratik çalışması, gerek boyutlar gerekse maliyeti açısından, değerli taş, bijüteri, mücevherat parçaları imalatı yapan işletmelerde ya da ölçüye uygun kesimler yapacak ar-ge merkezleri başta olmak üzere her işletme ya da kişinin sahip olup kullanabileceği nitelikte bir prototip abrasif su jeti kesim tezgahıdır.

POMPA VE OPSİYONEL AKSESUARLAR

Su Jeti pompaları ve çeşitli opsiyonel aksesuarlar kategorimiz.