PEMAMEK TÜRKİYE

Pemamek firması yardımcı kaynak ekipmanları ve kaynaklı üretim otomasyonları konusunda sektöründe global olarak dünya lideri bir kuruluştur. Malzemenin kolay bir biçimde pozisyonlanarak kaynak prosesine destek veren standart ürünleri ve projeye özgü olarak dizayn edilmiş özel kaynak sistemleriyle belli alanlarda adında çokça söz ettirmektedir.

Firmanın çalışanlarının geriye dönük tecrübeleri sayesinde gerekli hallerde firma içerisinde yer alan sektör uzmanları, yazılım mühendisleri, tersane mühendisleri ve similasyoncuları da müşteriler ile bir araya getirerek müşteri ihtiyaçlarını mükemmel bir biçimde analiz edebilmekte ve ihtiyaçlara en uygun çözümü kendilerine sunabilmektedirler.

AĞIR SANAYİ KAYNAK OTOMASYON ÇÖZÜMLERİ

Modern çağın ağır sanayi ihtiyaçlarına uygun olarak rekabetçi olabilmek adına günümüzde yüksek kalitede kaynak ve otomasyon çözümlerinin birbirinin ayrılmaz iki parçasıdır. Pemamek kaynatılacak iş parçalarının hazırlığı, üretim ekipmanları ve çeşitli robotik çözümleri ile günün sonunda güvenli, konforlu ve en iyi kalitede üretilebilecek en yüksek miktarda tamamlanmış iş parçası üretimini garanti etmektedir. En ağır iş parçalarının hassas ve güvenli bir biçimde taşınarak kaynak prosesine destek vermesi en az kaynak kalitesi kadar önemlidir. İş ve zaman oranı arasındaki ilişki ne kadar azalırsa çıkan iş miktarı da o denli büyük olacaktır. Makineleri kullanan operatörlerin makine kullanımları ne kadar konforlu ve ergonomik hale getirilirse motivasyonları, dolayısıyla iş gücü ve yaptıkları işin kalitesi de o denli artacaktır.
kaynak pozisyonerleri

Kaynak Pozisyonerleri

Farklı geometrik şekillerde iş parçası bağlamak suretiyle tüm parçalara pozisyonlama yapılabilir. Pozisyonerler manuel ve otomatik olarak farklı şekillerde çalışabildiği gibi üretklenliği artırarak, atölyelerde vinç kullanımını büyük bir oranda ortadan kaldırır.

Kaynak Çeviricileri

Kaynak Çeviricileri

Dairesel iş parçalarının çapının değişken olduğu durumlarda kullanılır. Tank, basınçlı kap, kazan, reaktör, gibi dairesel parçaların döndürülmesinde kullanılmaktadır.

Kolon Bom Kaynak Sistemleri

Kolon Bom Kaynak Sistemleri

Kolon Bom kaynak sistemleri kaynak yapılan ürünün kalitenin artması ile birlikte ürün çıktı miktarına ciddi anlamda katkı sağlamaktadır.

Eklemeli Kaynak İstasyonları

Eklemeli Kaynak İstasyonları

Dairesel iki veya fazla silindirik imalatların birbirlerine kolayca merkezlenebilmesini sağlayarak çevre kaynaklarının kolayca yapılabilmesei üzerine geliştirilmiştir.

Diğer Kaynak Proseslerine Uygun Çözümler

PEMA pozisyonerler, çeviriciler ve kolon bom kaynak sistemleri

Robot Çözümleri

Ağır sanayiye yönelik robotik kaynak çözümleri

Robotik kaynak için PEMA WeldControl 300

PEMA WeldControl, ağır robotik kaynak otomasyonu için bir işletim sistemidir. PEMA robotik kaynak çözümlerine entegre edilmiştir. Akıllı üretim sistemimizle, kaynakçı birkaç günlük eğitimden sonra operatör olur . PEMA WeldControl 300, zorlu kaynaklar ve kanal geometrilerinde büyük varyasyonlara sahip iş parçaları ile çalışan herkes için mükemmel bir araçtır .

PEMA WeldControl 300, örneğin damper gövdeleri, treyler çerçeveleri, basınçlı kap nozül bağlantısı ve benzeri ağır bileşenleri kaynaklamak için birden fazla müşteri tarafından halihazırda kullanılmaktadır.

İŞ MAKİNELERİ İMALATI

İş Makineleri İmalatına Yönelik Üretim Çözümleri

İş makinelerine komponent üretmek zorlu ve titizlik isteyen bir süreçtir. Bu süreç, ürünün kalitesinden asla taviz vermeden dayanıklı olmayı, yüksek alaşımlı materyallerin düşük toleranslarla ve kısıtlı zamanda yüksek kalitede kaynak gereksinimi beraberinde getirir. İş makineleri imalatı yapan müşterilerimiz PEMA çözümleri sayesinde tüm bu zorlukların üstesinden rahatça gelerek fazlasını ortaya koymaktadırlar.

Üretim İstasyonları

Çeşitli ürünlerin tam otomatik kaynaklı imalatlarına yönelik blok otomasyon istasyonları.

Yatay Kaynak Sistemleri

PEMA yatak kaynak otomasyonları ve üretim akış kontrol sistemleri sayesinde imalatçılar çeşitli faydalar sağlayabilirler.

Özel Maksatlı Makineler

Çok yüksek adetli kaynaklı üretim talepleri halinde müşteriye uygun özel maksatlı mühendislik sistemleri tasarlanmaktadır.

Esnek Üretim Sistemleri

Çeşitli ihtiyaçlara yönelik esnek üretim sistemleri

YAPISAL ÇELİK KAYNAK OTOMASYON ÇÖZÜMLERİ

Yapısal çelik imalatına karşılaşılan en büyük sorunlar üretilecek iş parçalarının ölçeğinin büyüklüğü, kısıtlı termin süreleri ve iş güvenliği olarak günümüzde karşımıza çıkmaktadır.

PEMA’nın entegre çözümleri büyük ölçekli iş parçalarının imalatlarına, köprü bloklarına, vinç gövdelerine ve limanlarda kullanılan bir takım yapısal imalatların üretimine uygun bir biçimde geliştirilmiştir. Ürünlerin tamamı iş parçaların güvenli bir biçimde üretilmesini, üretimde maliyetin düşük tutulmasını, kötü işçilik kalitesinden kaynaklanabilecek ticari riskleri ortadan kaldırmaya hedef alarak dizayn edilmektedir.

Köprü İmalatı

Köprü imalatına yönelik blokların kaynaklı üretim otomasyonları

Vinç Atölyesi

Vinç bloklarının üretilmesine yönelik profil kaynak hatları

İnşa Atölyesi

Yapısal çelik imalatlarına yönelik kaynak otomasyonları

GEMİ İNŞAA VE OFFSHORE

PEMA inovatif çözümleri sayesinde, tersaneler üretim kapasitelerini ciddi biçimde artırmakta beraber pazarda ciddi anlamda rekabetçi bir yapıya sahip olmaktadır.

PEMA firmasının Offshore ve modern gemi inşaa sanayiye yönelik mekanik ve otomasyon sistemleri konusuna dair 40 yılı aşkın bir geçmişi bulunmaktadır. Yıllarca biriktirmiş olduğu tecrübeler sayesinde sektöründe lider tedarikçi konumunda bulunan PEMA, müşterilerinin işlerine kar katacak proje bazlı çözümler ile, çeşitli üretim hatları ve otomatik kaynak istasyonları sayesinde en zorlu koşullarda ince sacların işlenmesine ve çifte karine konstrüksiyonlarına yönelik çözümler sunmaktadır.

Profil Üretimi

Çeşitli profil imalatları

Plaka Üretimi

Çeşitli plaka imalatları

Panel Üretimi

Farklı ölçüde panel imalatları

Gövde Üretim Hatları

Gövde bloklarının açık olduğu durumlarda PEMA ara bölmelerin veya kirişlerin otomatik veya robotik olarak kaynatılmasına yönelik çözümler sunabilmektedir.

Boru Kaynak

PEMA’nın sunduğu çözümler sayesinde kaynaklı boru imalatlarını en üst seviyede gerçekleştirebilirsiniz.

T Profil Kaynakları

T Profil üretim sistemleri

Diğer Tüm Üretim Prosesleri

PEMA Gemi inşaa ve Offshore

ENDÜSTRİYEL KAZANLAR

Kritik bileşenlerin üretiminde, kaliteden asla ödün verilecek yer yoktur. Bu nedenle kalite üretim sürecine dahil edilmelidir. PEMA üretim hatlarında dayanıklılık ve kalite standarttır. Arkamızda onlarca yıllık deneyime sahip olan PEMA, güvenlik ve kalitenin kazan endüstrisinde kritik faktörler olduğunun farkındadır.

Kazan Panel, Üretimi

Daha iyi kapasite ve kalite bir arada sunulmaktadır.

Membran Panel Duvar Kazan Panel Üretimi

Değişen üretim partileri ile çeşitli boyutlarda boru ve lamalara ihtiyacınız varsa esnek panel hatları sunabiliriz.

Yüksek Miktarda Boru Panel Üretimi

PEMA panel kaynak hatları yüksek miktarda membran panellerin seri imalatına yönelik olarak tasarlanmıştır.

Boru İmalat Atölyesi

Çift kaynak makineli panel üretim hatları ve boru kangal atölyeleri verimli boru hatları gerektirir.

Proje Bazlı Çözümler

PEMA bilgi ve tecrübeye dayalı ağır tip kaynak uygulamaları sayesinde kazan imalatçılarına yeni ufuklar açmaktadır.

RÜZGAR ENERJİSİ

Rüzgar kuleleri ve temelleri için üretim otomasyonları – Kara (Onshore) ve açık deniz (offshore) talepleri için çözümler.

Açık Deniz Rüzgar Kulesi ve Temel Üretimi

Açık denizde çalışan rüzgar kulesi ve temel üretimlerine yönelik PEMA otomasyon çözümleri

Kara Rüzgar Kulesi ve Temel Üretimi

Karada çalışan rüzgar kuleleri ve temel üretimlerine yönelik PEMA otomasyon çözümleri

Jacket İmalatı

Jacket üretim prosesi

Sac Plaka Üretimi

Sac plakaların kumlanması ve kesimleri

Gövde ve Kabuk Üretimi

Üretim hattı ile verimlilik ve kalite

Gövdelerin Çevre Kaynakları

PEMA kaynak platformları ile gövdelerin çevre kaynaklarının yapımı

Diğer Tüm Üretim İle İlgili Komple Prosesleri

PEMA geniş portföyü sayesinde imalatların her aşamasında güvenilir otomasyon sistemleri sunmaktadır.

Kaynak Ön Hazırlık Çözümleri

PEMA CM 55 kaynak ağzı açma makinesi

NÜKLEER ENERJİ

Ekstra ağır iş parçalarının kaynaklanması ve taşınması için özel çözümler.

Proses ve nükleer sanayi çelik üretimi için PEMA ürün yelpazesi, örneğin proses ve petrol endüstrileri ve nükleer reaktörler için basınçlı kapların üretiminde kullanılan aşırı ağır çelik yapıları ve geleneksel olmayan alaşımları güvenli ve verimli bir şekilde ele almak için geliştirilmiştir.

PEMA çözümleri teslimat güvenilirliğini artırır, üretim maliyeti kontrolünü ve öngörülebilirliğini artırır ve kaynak israfını azaltır. İzlenebilir kaynak parametresi kayıtlarının kullanılması kalite güvencesini ve son ürün güvenliğini artırır.

Bombe İmalatı

Bombelerin güvenle kaynatılması

Basınçlı Kap Üretimi

Basınçlı Kap imalatları

Ekstra Ağır İş Parçalarının Kaynaklanması ve Taşınması İçin Özel Çözümler

Nükleer endüstride rekabet üstünlüğü sağlamak için otomatik yüksek kaliteli üretim çözümleri gerekir.

PEMAMEK ÜRÜNLERİ