Ficep Katana Demir Profil Kesme Testeresi

Katana CNC Şerit Testere Profil Kesim Hattı

Çelik konstrüksiyon profillerinin boy kesim işlemini yapan cnc testere hattı.

Ficep KATANA modeli çelik konstrüksiyon profil boy kesimiyle ilgili tüm çözümleri bünyesinde bulundurur, tek başına da kullanılabilir, başka bir delik delme hattıyla da akuple olarak çalışabilir.

Katana testerenin en güçlü yönleri;

  • Rijitlik ve sağlamlık
  • Teknolojik üstünlük
  • Güvenilirlik
  • Otomasyon gücü

RİJİTLİK VE SAĞLAMLIK

Katana testere, titreşimden etkilenmeden ,yamulmadan, gürültüsüz ve hassas kesim yaparak çalışacak şekilde, elektro kaynaklı kutu profilden işlenmiş oldukça tok ve rijit bir kaburga ve gövdeye sahiptir.

Tezgahın gövdesi, şev (açılı) kesimler yapılabilmesi için dişli tekerlek üzerinde dönen ve encoder tarafından kontrol edilen bir yapıya sahiptir.Daha büyük modellerde bu tekerlek kızaklı rulman sistemi üzerinde çalışır.
Hareketli ark bölümü elektro kaynaklı levhadan üretilmiştir ve prizmatik yataklı sistem üzerinde hareket etmektedir. Bu arkın üzerinde, band testere dönüşünü sağlayan iki volan dişlisi bulunur. Her bir volanın üzerinde planet redüktörlü trifaze motor bulunmaktadır. Bu motorlar sayesinde malzeme tipine ve deformasyon sınırına göre testerenin hızı ayarlanabilmektedir.

TEKNOLOJİK ÜSTÜNLÜK

Katana Testere Hattı, yılların getirdiği tecrübe sayesinde, çelik konstruksiyon sektöründeki en iyi kesim sonucunu yakalayabilmek adına, tüm gerekli ekipmanlarla donatılmıştır;

Çift Yataklı Bıçaklar: Bir bıçak profilin kenarında sabit , diğeri ise tam ters tarafta mobil durumdadır ve hareketi hidrolik kontrollüdür. Kendi kendini ayarlayabilen yataklama sistemi sayesinde gerekli pozisyonlamaları yaparak bıçağın daima kesim bölümüne dik konumunda kalmasını sağlar.
Tahrikli fırça sayesinde testerede oluşan cürüfların temizlenmesi sağlanır. Prizmatik yataklar içinde hareket eden hidrolik dikey sabitleyiciler.

GÜVENİLİRLİK

Katana testereleri, diğer tüm Ficep ürünleri gibi, entegre ve seri üretim mantığıyla, tüm komponentleri Ficep bünyesindeki tesislerde üretilmekte, montaj işlemi sertifikalı personeller tarafından, makinenin tek başına ya da farklı makinelere bağlı olarak çalışıp çalışmayacağına göre karar verilerek final müşteri tesisinde kurulumu gerçekleşir.

Tezgahın elektrik ve kablolama sistemi on board mantığıyla işlenmiş olup estetik görünüm ve fonksiyonellik açısından son derece uygundur.Bu ayrıca servis hizmeti esnasında kolay müdahaleye olanak sağlamaktadır.

Hidrolik sistem ise ayrı bir güç paketi altında çalışmaktadır.

Şerit bölümü sıkıştırmak için kullanılan hidrolik bıçak


 

Bıçak dahili yağlama soğutma sistemi.

OTOMASYON

Her Katana tezgahı tek başına bir makineymiş gibi değerlendirilir ancak aynı zamanda otomatik tstere kesim merkezine de istendiğinde dönüşebilecek otomasyon mantığında dizayn edilmiştir.

Böylece otomatik transfer tablaları eklenerek yükleme ve boşaltma kolayca gerçekleştirilebilir ve bunun için özel tasarlanmış Pegaso cnc sistemi nesting yazılımlarından gelen otomatik çevrim bilgilerini düzenleyerek ıskarta minimizasyonunu sağlar ve üretkenliği arttırır.

Küçük aksesuar parça kesimlerinde ise opsiyonel olarak eklenecek manyetik tutucu kol sayesinde bu tezgah, tamamen operatörden bağımsız ful otomasyon mantığıyla çalışan bir iş merkezine dönüşebilir.

PROSESLER

TESTERE KESİM
DELME HATTI İLE KOMBİNE DELİK DELME

TEKNİK ÖZELLİKLER

MODEL K 60LK 100LK 115LK 126LK 206LK 258L
Kesme kapasitesimm610X3101015X4501100X5101250X6002000X6002540X815
Açılı kesme kapasitesi açı±60°±60°±60°±60°±45°±45°
Şerit ölçüsü mm34 X 1.141 X 1.354 X 1.367 X 1.667 X 1.667 X 1.6
Testere motor gücü kW 7 9 151515 18
CNC Ekseni adet 3 33333

VİDEO

Foto Galeri
Bilgi & Fiyat Teklifi isteyin

Ürün Danışmanı

Mert TUNALIGİL

Telefon çağrılarınıza sadece Hafta İçi 09:00 – 18:00 saatleri içerisinde yanıt verilebilmektedir. Mesai saatleri dışında bize e-posta ya da talep formu ile ulaşabilirsiniz.

Talep Formu

İlgilendiğiniz makine hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız, Bilgi & Fiyat talep formunu doldurarak bize gönderebilirsiniz. Talebinizi aldıktan sonra en kısa sürede ilgilendiğiniz ürün grubu ile ilgili arkadaşımız size geri dönüş yapacaktır.
(*) Doldurulması zorunlu alan

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.