Gemini Köprü Sistem Delme,Frezeleme Ve Termal Kesim Hattı

FICEP GEMINI modeli tam anlamıyla tüm boyuttaki plakaları işleyebileceğiniz bütün bir plaka işleme merkezidir. Konfigürasyon seçeneği olarak çok geniş olması size sadece ihtiyacınız olan özellikte makine almanızı sağlar. Gemini size minimum makine yer işgaliyle birlikte maksimum esneklik, üretkenlik ve düşük çalışma maliyeti sunmaktadır. En hafif plakadan en ağırına kadar size kesme, frezeleme, markalama, delme, havşa açma, açılı kesme, kaynak ağzı açma ve daha fazlasını mükemmel hassasiyetle tek sistemde sunar.

Kesim

Plazma ve oxy torçlarla donatılmış Gemini, makine modeline göre değişmek şartıyla size; siyah sac da 3 mm’den 305 mm’e kadar- bakıır, pirinç ve paslanmazda 3 mm’den 40 mm’e kadar kalınlıkları kesme olanağı sağlar. Makine tekrarlanabilirlik hassasiyeti 0,1 mm olduğu için kaynak için hazırlık yapmanıza gerek kalmaz ve çok daha az kaynağa zaman harcarsınız. Ağırve yoğun plaka kesim işleri içn Gemini’ye 3 adet oxy kafa ya da HD/XD plazma ayrıca ekleyebilir ve eş zamanlı kesimler yapabilirsiniz.

Açılı kesim – kaynak ağzı açma

Gemini kaynak hazırlığını frezeleme ya da termal kesimle yapabilir. Çok hassas ya da küçük kaynak birleşim yerleri için frezeleme ideal seçenektir.Diğer tüm işler için açılı kesim yapan plazma kesimi tercih edebilirsiniz. Ayrıca uygulayaccağınız kaynak birleşim tipine göre tercih yapmanıza imkan sağlar. Yani J tip kaynak birleşimlerde frezeleme çok daha etkin olurken Y ve K tipleri için plazma daha etkilidir. Karşılık olarak K tipi kaynak birleşim yerinde ise plazma her zaman en ekonomik ve hızlı yöntemdir.

Markalama ve Kazıma

Gemini modeli, sizin talep ve ihtiyacınıza göre markalama donanımı olarak size geniş bir yelpaze sunar. İşlenecek ya da bükülecek parçalar genelde işaretlenir. Bu işaretlemeyi alev tozu markalama, kazıma ya da nokta vuruş markalama yoluyla talebinize göre yapabilir.

Delme ve Havşalama

Gemini size daha önce eşi görülmemiş bir delikten deliğe ya da delikten kenara hassasiyet sunmaktadır. Geniş alan klemplemeli yüksek hızlı pozisyonlama ise ciddi üretkenlik katmaktadır. Büyük çaplı delikler için Gemini’nin helis ve diş frezeleme özelliği üstün bir delik kalitesi ( 0,1 mm hassasiyet) ve diğer yöntemlere nazaran çok daha düşük sarf malzeme maliyeti sağlar. Bir çok uygulamada, parça üzerindeki havşalı ya da şekilli delikler kaynak, bağlantı ve montaj sürelerini ciddi anlamda düşürebilirler. Tek bir set-up uygulayarak trifonlu, pullu ya da kademeli cıvataların montajı için uygun delikleri delmeniz mümkündür. Bu özellikle maden yapıları ve iş makine ekipman üretimleri için size kolaylık sağlar. Dijital kontrol sistemi sayesinde 3 mm çapa kadar inebildiğiniz dişli ve havşalı ,ya da 22 mm’lik ana montaj cıvataları için delikler açıp kablo klipsleri gibi özel bağlantı elemanlarının montajını da kolaylıkla yapmanızı sağlar.

Yüzey ve Slot Frezeleme

Bir çok makine parçası ya da inşaat parçası üretiminde slot delikler ya da frezelenmiş yataklar gereklilik arz eder. Gemini sayesinde elinizdeki malzemelere hem kesim hem de işleme teknikleri uygulayabildiğiniz için normalde size maliyet yaratacak parçanın taşıma (vinç,operatör,forklift vb.) maliyeti, gereksiz alan maliyeti ve ikincil operasyonlar için bekleme maliyeti gibi kalemleri elimine etmiş olursunuz. Örneğin üzerine kolon yerleştireceğiniz bir taban levhasının kaynak birleşim yerini makinede frezeleyip hazırladığınız zaman, o işlem yapılmadan kaynakta harcayacağınız süreyi yaklaşık %75 azaltmış olursunuz çünkü kolonun tabana tamamen temasını garanti altına almış olursunuz.Sızdırmazlık içeren birleşimlerde örneğin yanmaya dayanıklı kabin imal ederken contaya tam anlamıyla şekilsel olarak temas edecek bir o-ring yuvasını frezeleme yöntemiyle yüzeye işleyebilirsiniz. Slot deliklerinde ise, slotta kullanacağınız bağlantı elemanına tam bire bir uyması gerektiğinden dolayı plazma kesim o noktada yetersiz kalıyor.Bu nedenle frezeleme ile bir slot açtığınızda ölçüsel uyum adına mükemmelliği yakalamış oluyorsunuz.

PROSESLER

DELİK DELME
KAZIYARAK MARKALAMA
FREZELEME
OKSİ KESİM
DİŞ AÇMA
PLAZMA KESİM
HAVŞALAMA
PLAZMA AÇILI KESİM

TEKNİK BİLGİLER

MODEL G25HPE G32HPE G36HD G36XD
Çalışma Boyu mm 2540 3100 3600 3600
Delme kafası Adet 1 1 1(2) 1(2)
Maks. Delik çapı mm 40(250) 40(250) 40(400) 80(400)
Maks. Plaka kalınlığı mm 80 80 127 305
Spindle gücü kW 15 15 26 58
Takım sayısı adet 8(24) 8(24) 24 16
Oksi kesim (opsiyon) adet 3 3 3 3
Plazma kesim (opsiyon) adet 1 1 1(2) 1(2)
Eğik kesme başlığı (opsiyon) adet 1 1 1(2) 1(2)
Hyperterm kesme XPR 170/300 XPR 170/300 XPR 170/300 XPR 170/300
Foto Galeri
Bilgi & Fiyat Teklifi isteyin

Ürün Danışmanı

Mert TUNALIGİL

Telefon çağrılarınıza sadece Hafta İçi 09:00 – 18:00 saatleri içerisinde yanıt verilebilmektedir. Mesai saatleri dışında bize e-posta ya da talep formu ile ulaşabilirsiniz.

Talep Formu

İlgilendiğiniz makine hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız, Bilgi & Fiyat talep formunu doldurarak bize gönderebilirsiniz. Talebinizi aldıktan sonra en kısa sürede ilgilendiğiniz ürün grubu ile ilgili arkadaşımız size geri dönüş yapacaktır.
(*) Doldurulması zorunlu alan

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.