Çift Köprü Sistemi

Üretkenliğinizi iki katına çıkarmak için tercih edebileceğiniz en etkili yöntem çift köprü sistemidir.

Tek bir operatör, 2 farklı bilgisayar üzerinden, aynı tablada çalışan 2 köprü üzerindeki 2 farklı kesim kafası, bağlı oldukları 2 ayrı pompa ile apayrı 2 işi birden ya da dilerseniz aynı işi çift kapasiteyle yapabilmektedir. Bir köprü açılı kesimler yapabilirken diğeri düz kesim yapabilir.

Her iki köprüde de farklı aksesuarlar kullanılabilir ve her köprüye maksimum 4 kesim kafası konabilir. Her iki köprünün, birbirleriyle çarpışmasını engellemek için koruyucu sistemler ve mekanik switchler bulunmaktadır. Özellikle büyük ebatlı makinelerde, köprü üzeri dokunmatik kontrol ekranı tercih edildiği takdirde, operatör her seferinde pc başına gidip kontrol etmesinin önüne geçilmiş olur.

Önemli Not: Tek köprü çift kafa sistemlerde, pompada ürettiğiniz gücü tam olarak ikiye bölerek kesim yaptığınız için, birim zamandaki aşındırma yeteneğinizi de ikiye bölmüş olursunuz, yani üretkenliği arttıran bir yöntem değil aksine neredeyse aynı zamanda aynı işi yapmanıza neden olan bir seçenektir. Tek pompa ve çift kafanın tercih edildiği durumlar genelde, özel ve ince (1-2 mm) malzemelerin aynı anda çok sayıda kesilmesine yöneliktir. Ya da, hem 3 eksen hem de 5 eksen kafaya aynı anda sahip olmak ama ayrı zamanlarda tek başına kullanmak için tercih edilebilr. Ayrıca aynı Y ekseninde 2 kafa kullandığınız zaman, kafaların birbirine maksimum yaklaşma mesafesi gözetileceği için, aktif kesim alanınız minimum 300 mm civarında düşecektir. Bu nedenle üretkenliği arttırmanın tek ve yegane yolu, çift köprülü sistemlerdir.

 

Foto Galeri
Bilgi & Fiyat Teklifi isteyin

Ürün Danışmanı

Onur KARTAL

Telefon çağrılarınıza sadece Hafta İçi 09:00 – 18:00 saatleri içerisinde yanıt verilebilmektedir. Mesai saatleri dışında bize e-posta ya da talep formu ile ulaşabilirsiniz.

Talep Formu

İlgilendiğiniz makine hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız, Bilgi & Fiyat talep formunu doldurarak bize gönderebilirsiniz. Talebinizi aldıktan sonra en kısa sürede ilgilendiğiniz ürün grubu ile ilgili arkadaşımız size geri dönüş yapacaktır.
(*) Doldurulması zorunlu alan

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.