MCP – Profil Bükme Makinesi

Ağır Sanayi uygulamaları İçin Geliştirilmiş Bir Profil Bükme Makinası

DAVI üç toplu profil bükme makinası özellikle büyük boyutlarda ve hassas toleranslarda profil büküm için tasarlanmıştır.

Uzay-Havacılık, Gemi sanayi, inşaat gibi yoğun profil büküm işleri gerektiren sektörler ve özel (sert malzemeden) malzemelerin hassas bir toleransla bükülmesi gereken uygulamalarda kullanılır.

MCP CNC Hidrolik Profil Bükme Makinaları Serisinin Tasarım Felsefesi

DAVI ye ait tüm makinalarda kullanılan pek çok teknoloji tasarımı itibarı ile benzersizdir. DAVI bu teknolojileri korumak için patent haklarını elinde bulundurmakta ve her geçen gün yeni teknolojiler geliştirmektedir.

MCP serisi makineler tasarlanırken belirli temel prensipler üzerinden hareket edilmektedir.

Oldukça güçlü ve ağır bir konstrüksiyona (piyasadaki en ağır konstrüksiyon) sahip makineler bilgisayar destekli çizim ve analiz programları ile tasarlanmaktadır.

Alaşımlı çelikten imal edilmiş ve sertleştirilmiş şaftlar en yüksek dayanımı elde etmek için kullanılmaktadır. Ayrıca özel rulmanlar kullanılarak sistemdeki hareketli parçaların üzerine binen yükler homojen bir şekilde dağıtılmakta ve bu sayede makineler uzun yıllar boyunca en yüksek performansta sorunsuz bir şekilde çalışabilmektedir.

Üç bağımsız hidrolik motor tarafından tahrik edilen merdaneler yüksek torklara ulaşabilmektedir. Bu sayede bükülecek profiller ne kadar kalın olursa olsun profilin büküm esnasındaki hızı ve dolayısıyla geometrik doğruluğu garanti altına alınır.

Yan merdanelerin eksenel hareketini sağlayan hidrolik sistem doğrudan makine gövdesine bağlandığı için şaftların üzerine binen yükler en aza indirilmiştir.

Kılavuzlama merdaneleri tüm MCP serisi makinalarda standart olarak kontrol panelinden hidrolik pistonlar vasıtasıyla kontrol edilmektedir.

Tamamen Avrupa üretimi olan hidrolik parçalar kullanılarak, hidrolik sistemin ömrü uzun süre garanti altına alınmıştır.

Ayrıca tüm MCP serisi makinelerde ister en basit ister en fazla fonksiyona sahip panel olsun hepsi CNC kontrollüdür.

Ekipmanlar ve Proje yaklaşımı

Yüksek alaşımlı ve yüksek akma dayanımlı bir malzemeden imal edilmiş merdaneler yüksek aşınma dayanımı için özel olarak sertleştirilmiştir.Standart olarak tüm makinelerin üzerinde bulunur.

Tüm talepler özel olarak fabrikada değerlendirilmekte ve üretim hızlarını yükseltmek ,son ürün kalitesini arttırmak için en uygun çözüm aranmaktadır.

Makineyi Davi’nin Sitesinde görmek için tıklayın>

cnc profil bükme makinası controler

Otomasyon

DAVI bünyesinde AR-GE departmanı bulunduran sayılı firmalardan birisidir.Uzman mühendis kadrosu ile pratik ve teorik bilgiler doğrultusunda konstrüksiyon ve CNC kontrol konusunda yeni teknolojiler geliştirmektedir.

Foto Galeri
Video
Bilgi & Fiyat Teklifi isteyin

Ürün Danışmanı

Mert TUNALIGİL

Telefon çağrılarınıza sadece Hafta İçi 09:00 – 18:00 saatleri içerisinde yanıt verilebilmektedir. Mesai saatleri dışında bize e-posta ya da talep formu ile ulaşabilirsiniz.

Talep Formu

İlgilendiğiniz makine hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız, Bilgi & Fiyat talep formunu doldurarak bize gönderebilirsiniz. Talebinizi aldıktan sonra en kısa sürede ilgilendiğiniz ürün grubu ile ilgili arkadaşımız size geri dönüş yapacaktır.
(*) Doldurulması zorunlu alan

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.