MAV – Asimetrik Silindir Makineleri

ÇALIŞMA ARALIĞI

Özellikle çok ağır endüstriyel uygulamalar için tasarlanmış3 makaralı serilerdir.80-100mm aralığında kusursuz çalışabilmektedir.

MAKARA(VALS) TASARIMI ve TEKNOLOJİSİ

MAV serisi 3 makaralı silindirleri kullanmak hem çok kolay hemde çok etkilidir:Üstteki merdane bağımsız olarak yukarı -aşağı hareket edebildiği için bükülecek malzeme diğer merdaneler kusursuz bir şekilde yerleşir ve büküm sonrası kaliteyi arttırır.

Merdaneler tarafından otomatik olarak çekilerek sisteme beslenen malzemeler daha sonra cnc kontrol vasıtasıyla otomatik olarak bükülmektedir.

Yan merdaneler içeri ve dışarı doğru bağımsız olarak hareket edebildiğinden hangi uygulama olursa olsun istenilen geometriyi elde etmede büyük kolaylık sağlamaktadır. Merdanelerin bu şekilde hareket edebilmesi sayesinde ayrıca büküm sonrasında kalan düz kısımların azalmasına hatta bazı uygulamalarda hiç kalmamasına olanak tanır.Bu tip bir özelliği sabit merdaneli makinelerde bulmak imkansızdır. Yanal merdanelerin açılması ile tüm rakiplerine kıyasla (aynı güçteki makinalar için) çok daha kalın malzemeler kolaylıkla bükülebilmektedir. Tüm üç merdaneninde ayrı ayrı hareketi özellikle konik malzemlerde düzgün geometriyi kusursuz bir şekilde yakalamaya olanak tanır

DAVI’ye ÖZEL TEKNOLOJİLER

SERVO-TRONIC

Patentli bir özellik olup tüm merdanelerin paralel bir şekilde tutulmasını sağlar.Daha önceden farklı farklı üreticilerin kullandığı hidrolik,mekanik veya elektronik tekli sistemlerin aksine tüm bu sistemler ayrı ayrı kullanılmakta ancak tek bir dijital ünite üzerinden hassas bir şekilde kontrol edilmektedir.Herhangi bir elektronik sorundan dolayı oluşulabilecek hataları telafi edebilmek için sistem de iki adet birbirinden bağımsız fakat entegre kontrol edilebilen komponentlere sahiptir

DAVI ÜSTÜN TASARIM TEKNOLOJİSİ

Otomatik yağlama tekonolojisi,Roll by Wire adı verilen özel büküm sistemi ve Servo-Tronic adı verilen merdane paralelliğini kontrol eden sistem sayesinde tüm makinalarımızın bakımı ve kullanımı kolay,yine hepsi yüksek verimlilikte ve yüksek güvenilirliktedir.

DAVI “MAV” Serisi silindirlerdeki değişebilen eksen geometrili merdanelerin faydaları

3 GÜÇLÜ MERDANENİN ÜZERİNE KURULU BİR SİSTEM

Tüm makinalarımızda standart olan ve doğrudan merdane şaftları üzerine aktarma yapan motorlar sayesinde şu anda tüm dünyada rakiplerimiz arasında en yüksek torka sahip makineler DAVI’ye aittir. Dünya genelinde üretilen 3 merdaneli silindirlerin neredeyse tamamına yakınında sadece üst merdane motor tarafından tahrik edilirken, yan merdanelerin hareketsiz ve çoğu zaman frenleme tertibatına sahip olması özellikle ince saçlarda çok ciddi sıkıntı yaratmaktadır.Ayrıca bu tip sistemlerde diğer merdaneleri hareketli hale getirmek için opsiyonel olarak motor takılması gerekmekte ve bu motorlar görece olarak küçük ve düşük verimli olmaktadır(destek amaçlı)

NEDEN 3 TANE HİDROLİK MOTOR KULLANIYORUZ?

DAVI parça besleme kapasitesini en üst seviyede tutmak için 3 farklı hidrolik motor ile doğrudan şaftlar üzerinde merdaneleri beslemektedir.Daha büyük kapasiteli makinalarda ise tamamen makine büyüklüğüne bağlı olarak 3 veya 4 adet motor ile de merdaneler tahrik edilebilmektedir

KUSURSUZ BESLEME SİSTEMİ ve FRENLEME SİSTEMİ

Tüm üç merdanede piyasada kullanılan ve aşınan eski tip frenleme mekanizması yerine hidrolik olarak frenlenmektedir.Bu özellik hem frenlemede hemde parça beslemede(direnç oluşturmadığı için) inanılmaz bir avataj sağlamaktadır.

ÜST MERDANENİN YUKARI-AŞAĞI HAREKETİ

Oldukça özel bir malzemeden üretilen bir rulman ile üst merdane piyasadaki tüm ürünlerden daha yükseğe kalkabilmektedir.Bu sayede ürünler çok daha rahat çıkabilmektedir.Piyasada çoğunlukla çift rulman ile yataklanan merdaneler bu yukarı kalkma işlemi sırasında aşırı baskıya maruz kalır dolayısıyla genelde 10-20 mm den fazla kalkamaz.Yada farklı olarak yanal merdaneleri 50 mm kadar hareket ettirme imkanı vardır ancak bu da çok verimli değildir.

DAVI MAV Serisi Silindirlerin Rijit ve Kaliteli Gövde Yapısı

DAVI MAV serisi silindirlerde kullanılan ve ilk malzeme yataklama sırasında kullanılan özel bir sistem ile üst merdane parçaya basmaya başlarken yan merdaneler hafifçe geri doğru çekilir.Bu sayede makinanın konstrüksiyonu üzerindeki yükler azalır ve makine gövdesi rijitliğini kaybetmez.Bu özellik diğer üreticilerin çoğunda bulunmadığı için büküm esnasında makine gövdesinde ciddi gerilimler oluşmaktadır.Bundan dolayı makinaların kullanım ömrü azalmakta kullanım süresi içinde toleranslar yitirildiği için büküm hasassiyeti kaybolmaktadır. Yanal merdanelerin doğrudan iç konstrüksiyon üzerine enerjiyi aktaracak şekilde tasarlanmış olması sayesinde merdanelerin sistem içerisinde yerlerini herzaman aynı pozisyonda ve yüksek hassasiyette muahafaza etmesi sayesinde büküm işlemlerinin hassasiyeti ilk günkü gibi kalır. Tüm silindirlerimizin gövdesinde kullanılan kalın H profiller sayesinde makine konstrükiyonu yan duvarlarda dahil olmak üzere oldukça rijit bir hale gelmektedir.Bu sayede ayrıca makine taban alanı rakiplere kıyasla daha küçüktür.

VİDEO

Foto Galeri
Bilgi & Fiyat Teklifi isteyin

Ürün Danışmanı

Mert TUNALIGİL

Telefon çağrılarınıza sadece Hafta İçi 09:00 – 18:00 saatleri içerisinde yanıt verilebilmektedir. Mesai saatleri dışında bize e-posta ya da talep formu ile ulaşabilirsiniz.

Talep Formu

İlgilendiğiniz makine hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız, Bilgi & Fiyat talep formunu doldurarak bize gönderebilirsiniz. Talebinizi aldıktan sonra en kısa sürede ilgilendiğiniz ürün grubu ile ilgili arkadaşımız size geri dönüş yapacaktır.
(*) Doldurulması zorunlu alan

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.