Erfab’dan basınçlı kap imalatçılarına özel çözümler

İçerisinde gaz veya sıvı basıncı bulunduran, kullanıldığı alan göre farklı büyüklüklerde üretilen, sızdırmaz kapalı kaplara basınçlı kaplar denir.

basincli-kap-imalatinda-kullanilan-makinelerHem endüstri hem de evsel alanlarda kullanılan çeşitli türleri bulunur. Endüstriyel kullanımı daha çok basınçlı hava saklama şeklinde olurken, evsel alanlarda sıcak su saklamak için kullanılır.
Basınçlı kazanların diğer kullanım alanları ayrımsal damıtma, basınç reaktörleri, otoklavlardır. Ayrıca madencilik, petrol rafinerisi, nükleer reaktör, denizaltı, uzay gemisi, pnömatik, hidrolikte kullanılır. Ayrıca amonyak, klor, propan, bütan ve LPG gibi sıvılaştırılmış gazları saklamak için de kullanılır.
basincli-kap-makine
Serpantin imalatlarınızda borunun başı ve sonuna dirsek kaynatmaya gerek kalmaksızın istediğiniz ölçüde tam otomatik olarak dirsek ve serpantin bükümlerini tek seferde gerçekleştirmenize olanak sağlayan boru bükme makinelerimizi inceleyin.

Aşırı basınç doğal olarak ciddi bir tehlike arz etmektedir. Bu nedenle kazanın üretimi veya işletilmesi esnasında meydana gelebilecek aksaklıklar ve bunun sonucunda kazanın patlaması çok ciddi hasarlara veya yaralanmalara neden olabilir. Bu nedenle basınçlı kazanların üretimi, tasarımı kullanılacak sisteme uygun olarak yapılır. Bundan dolayı basınçlı kazanlar ülkelere göre değişir. Azami güvenli çalışma basıncı ve sıcaklığı parametreleri göz önüne alınır.

basincli-kap-ureitinde-kullanilan-makineler
Basınçlı kap imalatında kullanılan en son teknoloji ürünü silindir bükme, profil ve boru kıvırma makinaları.

Daha az zamanda, daha düşük maliyetle, daha kaliteli üretim için sizlere sunduğumuz makinelerimiz, Dünya’nın alanında en uzman firmalarının en seçkin modellerinden oluşuyor. Üstelik hiçbir yerde bulamayacağınız fiyat, ödeme ve satış sonrası destek hizmeti avantajlarıyla basınçı kap üreticileri için güvenilir bir partnerlik sunuyoruz.

Paylaş: