ERFAB, dünya markalarını Konya MAKTEK’te sergiledi

Makine sektörünün Türkiye ve dünyadaki 15 lider markasının distribütörlüğünü üstlenen ERFAB Makine Konya MAKTEK’te yerini aldı. Ürün portföyünde bulunan silindir, profil, boru ve caka bükme makineleri, yapısal çelik işleme ve lazer kesim teknolojileri ile sektörde iddialı olan ERFAB, standında sergilediği  birbirinden farklı imalat sanayine hitap eden marka ve ürün teknolojileri ile büyük ilgi gördü.

Otomobil, havacılık, denizcilik, enerji, çelik konstrüksiyon, ısıtma-soğutma, savunma sanayisi gibi Türkiye üretim ve sanayisinin gelişimine katkı sağlayan pek çok alanda müşterilerine yüksek kaliteli üretim ve uygulama çözümleri sunduklarını söyleyen ERFAB Genel Müdürü Mert Tunalıgil, “Ülkemizin, Anadolu’da makine sektörünü bir araya getiren en büyük fuarı MAKTEK Konya’da, rekabetçi ürünlerimize ziyaretçilerin ilgisi yoğun oldu. Fuarda bükme ürün grubumuzdan; silindir ve profil bükme makinelerinde sektörün öncüsü Davi’nin yeni CNC kontrollü dört toplu silindir bükme modeli MCB yanında, yine teknolojisi ile kullanıcılarının verimliliğini arttıran VLB’nin boru bükme makinesini sergiledik. Metal sacların bükümünü katlama yöntemiyle yapan caka bükme makineleri ve otomatik panel bükme makineleri üreticisi ERBEND’in modellerine olan ilgi de bizi ayrıca çok memnun etti. Bunun yanında yine hidroliksiz, tamamen elektrikli parça doğrultma makine üreticilerinden Almanya menşeli KOHLER’in Peak Performer ve çapak alma makine modellerinde kalitesi ile fark yaratan RWT Steelline modeli de standımızda sanayi ve yatırımcılarla buluştu” dedi.

Sanayide lazer kullanımı hız kesmiyor…

Günümüz imalat sanayinde bir çok farklı alanda tercih edilen lazer kesim makinelerinde öne çıktıklarını belirten Tunalıgil üretimde sağladığı verimlilik artışı ile fiber lazer makinelerinin sanayide kullanımının hız kesmediğine işaret etti. Özellikle fason üretim yaptıran sanayicilerin de lazer kesme makineleri sektöründeki rekabetçi fiyatlardan dolayı kendi üretim tesislerine yatırımda bulunma yolunu seçtiklerini söyleyen Tunalıgil, “Lazer teknolojileri ile ülkemizin dört bir yanında çalışan makinelerimiz var. Biz de Konya’da hızlı ve tasarruflu üretimde en çok tercih edilen plaka ile boru ve profil lazer kesim modellerimizden ikisini sergiledik. ERFAB Makine’nin yatırımcının ihtiyacı olan geniş ürün gamı ile fuar ziyaretçilerinin beklentilerine cevap verdiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu. ERFAB Makine Genel Müdürü Tunalıgil, Türkiye üretim ve sanayisinin gelişimine katkı sağlayan, pek çok alanda müşterilerine yüksek kaliteli üretim ve uygulama çözümleri sunan ERFAB’ın Marmara, Ege, Çukurova ve Güneydoğu, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde bayi yapılanması bulunduğuna da işret etti. Tunalıgil Konya MAKTEK fuarını ise şöyle değerlendirdi: “300’den fazla katılımcı firmanın yer aldığı, TİAD ve MİB işbirliğiyle düzenlenen 2023 MAKTEK Konya Fuarı’nda bayilerimizle, müşterilerimizle ve dostlarımızla biraraya gelmekten büyük mutluluk duyduk.  Yeni iş bağlantıları kurduk. Tüm ziyaretçilerimize ERFAB Makine’ye gösterdikleri ilgi ve güven için teşekkür ediyorum.”

Paylaş: