CNC Boru Bükme Makinası

CNC Boru Bükme Makinesi - EB Serisi

VLB EB Serisi CNC Boru Bükme Makinası ile, 6 ila 150 mm çapındaki borular bükülebilir ve en 9 tamamen elektrikli tahrik eksenine sahiptir.

Yenilikçi VLB tasarımı kompakt ve sağlamdır ve yapının bütünlüğü, en zorlu işlerde bile herhangi bir sapmayı en aza indirir. VLB Up-Down serisi ergonomik tasarım, çalışma konforunu garanti eder. Tüm makine hareketlerindeki elektrik hareketi, yüksek üretim hızı ve düşük güç tüketimi ve kolay bakım sağlar.

Bir Booster sistemi ile donatılmış olup, iç bükümde 1D’ye kadar CLR (Center Line Radius) elde etmek mümkündür. Tüm eksenlerdeki sürücüler enerji tüketimini azaltmak ve hızı artırmak için optimize edilmiştir, bu nedenle bu makineler, yüksek tutarlılık gerektiren yüksek hacimli üretim partileri için idealdir.

Akıllıca tasarlanmış makine yapısı ile karmaşık parçaların üretimine izin verir.

EB Serisi CNC Boru Bükme Makinesi Genel Bilgiler

EB serisi CNC Boru Bükme Makinası için kaynak detektörleri, delme ve kesme sistemleri veya yükleme ve boşaltma imkanlarına sahip üretim sistemlerine entegrasyon seçenekleri mevcuttur. VLB 3D yazılımı, bu makineleri ENDÜSTRİ 4.0’a hazırlar.

 • Tüm 9 aksın %100 elektrikle çalışması.
 • Aynı döngüde birden fazla sabit ve değişken yarıçapa bükme yapabilmesi.
 • Bükme aracının hızlı değiştirilebilmesi ve yeniden ayar yapmaya gerek kalmaması.
 • Yüksek üretim hızı ve düşük güç tüketimi.
 • Eksen hareketleri, mutlak kodlayıcı geri bildirimiyle kontrol edilen servo motorlar tarafından yönetilir.
 • Bükme döngüsünün basitleştirilmiş senkronizasyonu ve optimizasyonu.
 • Kompakt ve ergonomik tasarım işletme rahatlığı garanti eder.
 • Önleyici müdahale uyarıları ile düşük bakım maliyetleri.
 • Malzemenin elastik davranışını izleyen sensörler, bükme döngüsünü telafi eder ve daha fazla hassasiyet ve daha az atık sağlar.
 • Sol veya sağa bükme, daha kısa değişim süresiyle yapılabilir.
 • Güçlü ve sezgisel VLB 3D yazılımı, çarpışma önleme simülasyonuyla birlikte. Bulut veya ağdan dosya programlamak veya dosya aktarmak kolaydır.

Kompakt Sağ ve Sol Dönüşlü Bükme

EB model tam elektrikli CNC boru bükme makinesi, müşterinin ihtiyacına veya belirli bir siparişe bağlı olarak manuel olarak sağa ve sola değiştirilebilir. Dikey ve yatay hareketler, bükme kafasının geniş hareket aralığına katkıda bulunur. Bu özellik, otomatik yükleme ve boşaltma sistemleriyle entegrasyonu kolaylaştırmak için özellikle önemlidir.

Opsiyonel Özellikler

Boru Kesim Sistemi

Üretim optimizasyonu giderek daha önemli bir konu haline geliyor. Makinelerimizin üretkenliğini artırmak, zaman, malzeme ve elektrik tüketiminden tasarruf etmek için, malzeme deformasyonu olmadan etkili bir servo kontrollü kesim sistemi geliştirdik.

Bükme kafasına entegre edilmiş bir bıçakla çalışan bir kesim sistemidir. Bu, malzeme atığı olmadan sürekli otomatik bir bükme döngüsünde kesme imkanı sağlar ve genellikle son işlem gerektirmez.

Yükleme ve Boşaltma Sitemleri

Modern endüstrinin ihtiyaçlarının farkında olanlar için, en yüksek üretkenlik hedefiyle yeni bükme makineleri geliştirilmiştir! Tamamen en yüksek üretim seviyesi için tasarlanmış ve 7/24 hazır hale getirilmişlerdir.

Mekanik olarak, sadece yüksek kaliteli ve düşük bakım gerektiren bileşenler içerirler. Yazılım ve donanım açısından, tüp depolama, robotlar veya manipülatörler gibi otomatik yükleme ve boşaltma sistemleriyle kolayca entegre olabilirler.

Evrimsel Tasarım

Bükme makinelerimiz, bükme dünyasında on yılların deneyimi sonucu oluşmuştur. Dünya genelinde binlerce müşterinin kullanıcı deneyimi, bu makineler için benzersiz uygulama odaklı çözümlere yol açmıştır.

Görsel durum göstergeleri ve uyarı mesajlarını kullanarak insan-makine “iletişimini” kolaylaştırıyoruz. İşletme rahatlığını, öngörücü bakımı ve düzeltici önlemleri artırıyoruz ve operatör ve ekipman güvenliğini arttırıyoruz.

Makineyi VLB Group Sitesinde görmek için tıklayın: https://www.vlb-group.com/products/fully-electric-cnc-tube-benders/

Foto Galeri
Video
Bilgi & Fiyat Teklifi isteyin

Ürün Danışmanı

Onur KARTAL

Telefon çağrılarınıza sadece Hafta İçi 09:00 – 18:00 saatleri içerisinde yanıt verilebilmektedir. Mesai saatleri dışında bize e-posta ya da talep formu ile ulaşabilirsiniz.

Talep Formu

İlgilendiğiniz makine hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız, Bilgi & Fiyat talep formunu doldurarak bize gönderebilirsiniz. Talebinizi aldıktan sonra en kısa sürede ilgilendiğiniz ürün grubu ile ilgili arkadaşımız size geri dönüş yapacaktır.
(*) Doldurulması zorunlu alan

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.