PCL 600 Robot Profil Kesme Hattı

PCL 600, yüksek performanslı bir robot profil kesme hattıdır. PCL, piyasadaki en inovatif plazmalı takviye kesme hattıdır.

  • Eşzamanlı sınıflandırma ve kesme
  • İyileştirilmiş kaynak işlemi performansı
  • Anında ölçüm


Plazmalı Takviye Kesme

Robot profil kesme hattı yüksek performanslı bir plazma kesme hattıdır. Kenar tıraşlama, işaretleme ve çoklu CAD-CAM arabirimleri ile donatılmış olan PCL, en inovatif ve yüksek performanslı plazma kesme hattıdır.

PCL-robot-profile-cutting-line

Eşzamanlı Sınıflandırma ve Kesme

Akıllı yuvalama rutinleri bileşik bir dışa besleme döngüsü meydana getirmek için daha küçük parçaların gruplandırılmasına izin verir. Bu, enlemesine indirme süreci beklerken robotun kesintiye uğrama durumu asgari düzeye çekilir. PCL’nin tam çıtalı bandı sayesinde bekleme süresi bertaraf edilir.

Anında Ölçüm

PCL plazmalı takviye kesme işlemi hem tutucu hem de 6 eksenli robotun bir bileşimi ile gerçekleştirilir ve bu sayede anında ölçüm mümkün olur. Robot kol sayesinde yüksek kaliteli kesme işlemleri gerçekleştirir.

İyileştirilmiş Kaynak İşlemi Performansı

PCL Robot Profil Kesme Hattı üretim hattına bir kenar tıraşlama ünitesini sorunsuz bir şekilde entegre eder. Takviyelerin ayaklarındaki boyayı çıkarmak için tasarlanmış  olan bu ünite, daha yüksek kaynak kalitesi elde ederek daha hızlı kaynak yapmayı garanti eder.

Teknik Özellikler
PCL 300 100×50 mm – 250×150 mm (3.9×2″ – 9.8×5.9″) Min.60x15x5mm(2.4×0.6×0.2″) Max.120x50x20mm (11.8x2x0.75″) 60×15 mm – 120×50 mm (2.4×0.6″ -11.8×2.4″) N/A 75×50 mm – 250×150 mm (3×2″ – 9.8×5.9″) 50×50 mm – 150×150 mm (2×2″ – 5.9×5.9″) 1t 12 m
PCL 600 100×50 mm – 550×200 mm (3.9×2″ – 21.7×7.9″) Min.100x21x6mm(4.0x.8×0.25″) Max.430x83x20mm (16.9×3.3×0.75″) 100×21 mm – 430×83 mm (3.9×0.8″ – 16.9×3.3″) Optional 100×50 mm – 500×150 mm (3.9×2″ – 19.7×5.9″) 75×75 mm – 220×220 mm (3×3″ – 8.7×8.7″) 1/2.5t
Plazma Kesme İşaretleme CAD Bağlantısı
3D Profil hazırlama şekilleri

İşte size takviye profilleri üzerindeki bağlantıları gerçekleştirmek için faydalanacağınız bir profil hazırlama şekilleri yelpazesi:

Uç kesikler

Parça uçlarının uç kesikleri için

Parça kesme-çıkarma

Kesişen profiller için bir profilin ağı içinde.

Nüfuziyetler

Hafifletme amacıyla açılan sıçan delikleri benzeri nüfuziyetler için

Uygulamalar

Plazmalı Takviye Kesme Uygulamaları

Bir imalat sürecinde sizi en çok ne kaygılandırır? Tasarımın karmaşık olması mı, üretim akışı yönetiminin yetersiz kalması mı, aşırı malzeme ziyanı ve verimsiz malzeme idaresi mi, işletme giderleri üzerindeki hakimiyetin yitirilmesi mi, yoksa üst düzey yetkinlik sahibi kaynakçılar bulamamanız mı? O halde, kaynaklı yapısal tasarıma ilişkin giderek katılaşan talepler ve yönetmeliklere nasıl ayak uyduruyorsunuz?

Yük Gemileri

Rekabetin yoğun olduğu kargo gemisi imalat piyasasındaki temel hedefler yüksek imalat performansı ve üretim hacmi yakalayabilmektir. Geleneksel profil kesme yöntemlerinin kullanıldığı tersanelerde bu hedeflere ulaşmada zorluk yaşanır. PCL Robotik Profil Kesme Hattı, 20 süper tankerin tüm profillerini yalnızca bir yıl gibi kısa bir sürede işleyebilen son derece verimli bir plazmalı takviye kesme makinesidir.

Endüstrideki uygulama
LNG tankerleri, süpertankerler, konteynır gemileri, kimyasal madde tankerleri, dökme yük gemileri, RoRo gemileri, buzul gemileri vb. düz panel, çifte karinalı konstrüksiyonlar, alt aksamlar, bölme perdeleri, ağlar, mikro paneller için plazmalı takviye kesme.

Askeri Gemiler

Askeri gemiler ölçüleri ve uzunlukları farklı çok sayıda takviye kullanılarak imal edilmektedir. Tüm malzeme idare, malzeme sınıflandırma ve parça yuvalandırma işlemleri son derece karmaşıktır. PCL Robotik Profil Kesme Hattı sayesinde insan gücünden manüel sistemlere kıyasla %70’ten fazla tasarruf sağlayarak aynı üretim kapasitesini yakalayabilirsiniz. Yatırımın geri dönüşü iki yıl içinde tamamlanmış olur.

Endüstrideki uygulama
Uçak gemileri, sahil güvenlik botları, kruvazörler, firkateynler, hastane gemileri vb. düz panel, çifte karinalı konstrüksiyonlar, alt aksamlar, bölme perdeleri, ağlar, mikro paneller için plazmalı takviye kesme.

Mega Yatlar

Beklentilerin en üst düzeyde olduğu mega yat imalat dünyasında son anda yapılan değişikliklerle başa çıkma konusunda en önemli şey esnekliktir. Netice itibariyle egzotik malzemelerden yapılma çok sayıda kısa ve küçük takviyenin üretim partileriyle baş etmeye çalışırken kalite bazen geri plana düşer. Profil kesme makinesi PCL esnekliği sayesinde malzeme idaresi, deformasyon ölçümü ve sınıflandırma ve yuvalama rutinlerindeki aşırı taleplerin kolaylıkla üstesinden gelir.

Endüstrideki uygulama
Süper yatlar, mega yatlar, yelkenliler, sürat tekneleri vb. düz panel, çifte karinalı konstrüksiyonlar, alt aksamlar, bölme perdeleri, ağlar, mikro paneller için plazmalı takviye kesme.

Kruvaziyerler

Kruvaziyerler de devasa hacimleri ve çeşitli küçük ve kısa takviyelere sahip olmalarıyla bilinmektedir. İmalat otomasyonu ve otomatikleştirilmiş profil kesme işlemi tersane panel hattı entegrasyonuna ilişkin katı gereklilikler nedeniyle tersanelerce uzun zamandan beri kullanılmaktadır. Buradaki anahtar kelimeler parça konum etiketleme, tut-ve-yerleştir vinçleri ve kaset konumlandırmadır. Endüstrideki uygulama Kruvaziyerler, kruz gemileri, yolcu gemileri vb. düz panel, çifte karinalı konstrüksiyonlar, alt aksamlar, bölme perdeleri, ağlar, mikro paneller için plazmalı takviye kesme.
Foto Galeri
Video
Bilgi & Fiyat Teklifi isteyin
Henüz ürün danışmanı yok...

Talep Formu

İlgilendiğiniz makine hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız, Bilgi & Fiyat talep formunu doldurarak bize gönderebilirsiniz. Talebinizi aldıktan sonra en kısa sürede ilgilendiğiniz ürün grubu ile ilgili arkadaşımız size geri dönüş yapacaktır.
(*) Doldurulması zorunlu alan

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.