Çelik konstrüksiyon profillerinin boy kesim işlemini yapan cnc testere hattı.
Ficep KATANA modeli çelik konstrüksiyon profil boy kesimiyle ilgili tüm çözümleri bünyesinde bulundurur, tek başına da kullanılabilir, başka bir delik delme hattıyla da akuple olarak çalışabilir.

Katana testerenin en güçlü yönleri;

 • Rijitlik ve sağlamlık
 • Teknolojik üstünlük
 • Güvenilirlik
 • Otomasyon gücü

RİJİTLİK VE SAĞLAMLIK

Katana testere, titreşimden etkilenmeden ,yamulmadan, gürültüsüz ve hassas kesim yaparak çalışacak şekilde, elektro kaynaklı kutu profilden işlenmiş oldukça tok ve rijit bir kaburga ve gövdeye sahiptir.

Tezgahın gövdesi, şev (açılı) kesimler yapılabilmesi için dişli tekerlek üzerinde dönen ve encoder tarafından kontrol edilen bir yapıya sahiptir.Daha büyük modellerde bu tekerlek kızaklı rulman sistemi üzerinde çalışır.
Hareketli ark bölümü elektro kaynaklı levhadan üretilmiştir ve prizmatik yataklı sistem üzerinde hareket etmektedir. Bu arkın üzerinde, band testere dönüşünü sağlayan iki volan dişlisi bulunur. Her bir volanın üzerinde planet redüktörlü trifaze motor bulunmaktadır. Bu motorlar sayesinde malzeme tipine ve deformasyon sınırına göre testerenin hızı ayarlanabilmektedir.

TEKNOLOJİK ÜSTÜNLÜK

Katana Testere Hattı, yılların getirdiği tecrübe sayesinde, çelik konstruksiyon sektöründeki en iyi kesim sonucunu yakalayabilmek adına, tüm gerekli ekipmanlarla donatılmıştır;

Çift Yataklı Bıçaklar: Bir bıçak profilin kenarında sabit , diğeri ise tam ters tarafta mobil durumdadır ve hareketi hidrolik kontrollüdür. Kendi kendini ayarlayabilen yataklama sistemi sayesinde gerekli pozisyonlamaları yaparak bıçağın daima kesim bölümüne dik konumunda kalmasını sağlar.
Tahrikli fırça sayesinde testerede oluşan cürüfların temizlenmesi sağlanır. Prizmatik yataklar içinde hareket eden hidrolik dikey sabitleyiciler.

GÜVENİLİRLİK

Katana testereleri, diğer tüm Ficep ürünleri gibi, entegre ve seri üretim mantığıyla, tüm komponentleri Ficep bünyesindeki tesislerde üretilmekte, montaj işlemi sertifikalı personeller tarafından, makinenin tek başına ya da farklı makinelere bağlı olarak çalışıp çalışmayacağına göre karar verilerek final müşteri tesisinde kurulumu gerçekleşir.

Tezgahın elektrik ve kablolama sistemi on board mantığıyla işlenmiş olup estetik görünüm ve fonksiyonellik açısından son derece uygundur.Bu ayrıca servis hizmeti esnasında kolay müdahaleye olanak sağlamaktadır.

Hidrolik sistem ise ayrı bir güç paketi altında çalışmaktadır.

Şerit bölümü sıkıştırmak için kullanılan hidrolik bıçak

Bıçak dahili yağlama soğutma sistemi.

OTOMASYON

Her Katana tezgahı tek başına bir makineymiş gibi değerlendirilir ancak aynı zamanda otomatik tstere kesim merkezine de istendiğinde dönüşebilecek otomasyon mantığında dizayn edilmiştir.

Böylece otomatik transfer tablaları eklenerek yükleme ve boşaltma kolayca gerçekleştirilebilir ve bunun için özel tasarlanmış Pegaso cnc sistemi nesting yazılımlarından gelen otomatik çevrim bilgilerini düzenleyerek ıskarta minimizasyonunu sağlar ve üretkenliği arttırır.

Küçük aksesuar parça kesimlerinde ise opsiyonel olarak eklenecek manyetik tutucu kol sayesinde bu tezgah, tamamen operatörden bağımsız ful otomasyon mantığıyla çalışan bir iş merkezine dönüşebilir.

PROSESLER


TESTERE KESİM

DELME HATTI İLE KOMBİNE DELİK DELME

TEKNİK BİLGİLER

MODEL K 60L K 100L K 115L K 126L K 206L K 258L
Kesme kapasitesi mm 610X310 1015X450 1100X510 1250X600 2000X600 2540X815
Açılı kesme kapasitesi  açı ±60° ±60° ±60° ±60° ±45° ±45°
Şerit ölçüsü  mm 34 X 1.1 41 X 1.3 54 X 1.3 67 X 1.6 67 X 1.6 67 X 1.6
Testere motor gücü  kW  7  9  15 15 15  18
CNC Ekseni  adet  3  3 3 3 3 3

VİDEO

KATEGORİDEKİ DİĞER ÜRÜNLER

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com