TCL 400 Boru ve Tüp Profil Kesme Hattı

TCL 400 Plazmalı Boru ve Tüp Profil Kesme Hattı boru ve tüplere yönelik yeni nesil 3D kesme makinesidir. Son derece performanslı bir sistem olan TCL otomatik ancak maliyetli tüp lazer kesme makinelerine alternatif olması için tasarlanmıştır.

  • Benzersiz performans
  • Kullanıcı güvenliği
  • Malzeme sınıflandırma
Pipe-cutting-TCL-400

Kullanıcı güvenliği

Geleneksel boru kesme makinesi düzeneklerinde plazma dumanına az da olsa maruz kalmak kaçınılmaz bir durumdur. Küçük bir kapalı kesme alanı inşa edildiğinde duman tahliyesi tamamen kontrol altına alınır. Sağlık ve güvenlik konusunda dünya çapında artan endişelerin üstesinden gelecek mutlak çözüm budur.

Benzersiz performans

Kesme sırasında malzemenin hareket ettirilmesi ve şalomanın sabit bir pozisyonda tutulması sayesinde farklı uzunluklardaki ıskarta ve bitmiş parçalar otomatik olarak idare edilebilmektedir. Bu yeni nesil makineler daha fazla performans sunmakta ve operatörün sürekli olarak müdahale etmesine ihtiyaç duymadan çalışmaktadır.

Malzeme sınıflandırma

Kesilen malzemenin doğru bir çıkış istasyonuna dağıtılması sayesinde bir projede yer alan tüm parçaların tek bir kasette tutulabilmesi sağlanır. Daha sonra forkliftler yardımıyla bunların imalathane içindeki dağıtımı gerçekleştirilebilir. Talep edilmesi halinde bir konveyör çıkış sistemi de tedarik edebilmekteyiz.

Teknik Özellikler
TCL 400 48 – 406 mm (2 – 16″) 4.2 t
Plazma Kesme İşaretleme CAD Bağlantısı
3D Profil hazırlama şekilleri

İşte size boru ve tüpler üzerindeki bağlantıları gerçekleştirmek için faydalanacağınız bir profil hazırlama şekilleri yelpazesi:

Şev

Boru-levha ya da boru ucu-boru ucuna bağlantı.

Döndürülmüş Dikdörtgensel Delik

Boru uçlarına sokulmuş levhaları uydurmak ya da ara yuvalar oluşturmak için.

Semer içe-oturtma ve Delik içe-oturtma

Çok daha küçük branşman boru çapına sahip basınçlı bağlantılar için.

Semer PJP

Eğimi az ve son derece dinamik nitelikteki boru-boru bağlantıları için. Kesme, uydurma ve kaynaklama kolaylığı.

Uygulamalar

Tüp plazma kesme uygulamaları

Bir imalat sürecinde sizi en çok ne kaygılandırır? Tasarımın karmaşık olması mı, üretim akışı yönetiminin yetersiz kalması mı, aşırı malzeme ziyanı ve verimsiz malzeme idaresi mi, işletme giderleri üzerindeki hakimiyetin yitirilmesi mi, yoksa üst düzey yetkinlik sahibi kaynakçılar bulamamanız mı? O halde, kaynaklı yapısal tasarıma ilişkin giderek katılaşan talepler ve yönetmeliklere nasıl ayak uyduruyorsunuz?

Çelik Konstrüksiyon

Hacimlerin ve boru ölçülerinin projeden projeye farklılık gösterdiği düşünülecek olursa makinelerin imalathanede atıl kalmasını önleyecek çok fonksiyonlu bir makine kaçınılmaz bir gereksinimdir. Çelik konstrüksiyon piyasası aynı zamanda zorlayıcı teslim mühletleri ve küçük marjların hakimiyetinde işleyen rekabetçi bir piyasa olup ileri düzeyde otomasyon sağlayan imalat makineleri gerektirir. İleri düzeyde otomasyona sahip TCL400 Boru Kesme Hattı  sayesinde bu iki yönlü esneklik beklentisi karşılanabilmektedir.

Deneyimli kaynakçılar gibi üst düzey yetkinlik sahibi personel bulmak da giderek zorlaşmaktadır. Kesme işleminin otomatikleştirilmesi, son derece hatasız bir kesim sağlayarak ve kaynak hacmini önemli ölçüde azaltarak bu zorlukların üstesinden gelmektedir. Son derece hatasız kesme işlemleri sayesinde fazladan taşlama uygulamaya gerek kalmaz. Ayrıca, parçalar uydurma ve kaynak işlemlerinin kolaylaştırılması için zahmetsizce hazırlanabilir.

Endüstrideki uygulama
Vinçler, kafes kirişler, stadyumlar, köprüler, lunaparklar, fuar merkezleri, havaalanı yapıları, alışveriş merkezleri, için tüp plazma kesme (tüp lazer kesme yerine)

Proses Boru Tesisatı

TCL400 boru ve tüp kesme hattı kabiliyetli kaynakçıların uydurma işlemine çok fazla zaman harcamasına gerek bırakmaksızın imalatçıların toleransa uygun şekilde kesilmiş yeterli sayıda makarayı kaynak kabinlerine besleyebilmesini otomatikleştiriyor ve kolaylaştırıyor. TCL400, kaynak kabinlerine besleme yapabilen birden fazla çıkış istasyonu ve bir artık idare sistemi ile teçhiz edilmiş ileri düzey otomasyona sahip bir üretim hattı sunmaktadır.

Prefabrike tankların ve boru tesisatı parçalarının montajının katı boru imalathanesi yönetmeliklerine riayet edilecek şekilde yapılması gerekir. Kesme işleminin otomatikleştirilmesi ve akıllı kaynak hazırlama tekniklerinin uygulanması sayesinde malzemeler uydurma ve kaynak işlemine hızlı ve kolay bir şekilde hazırlanırlar. Kesme işleminin otomatikleştirilmesi kaynak hacmini de önemli ölçüde azaltarak işyerindeki işçilik maliyetlerini %30 seviyelerine kadar düşürebilir.

Endüstrideki uygulama
Kızaklar, çatılar, makaralar, manifoldlar, boru hatları, kolektör boruları, segment dirsekler, kazanlar, nozullar için tüp plazma kesme (tüp lazer kesme yerine).

Foto Galeri
Video
Bilgi & Fiyat Teklifi isteyin
Henüz ürün danışmanı yok...

Talep Formu

İlgilendiğiniz makine hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız, Bilgi & Fiyat talep formunu doldurarak bize gönderebilirsiniz. Talebinizi aldıktan sonra en kısa sürede ilgilendiğiniz ürün grubu ile ilgili arkadaşımız size geri dönüş yapacaktır.
(*) Doldurulması zorunlu alan

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.