SPC 500-1200 PT Ayna Tipi Boru Kesme Makinesi

HGG’nin SPC 500-1200 boru kesme makinesi farklı malzemeler, ölçüler ve et kalınlıklarında kesme işlemi gerçekleştirebildiği için tüm uygulamalarla uyumludur. SPC, oksijen kaynağı, plazma, işaretleme ve CAD-CAM arabirimleri ile kullanıma sunulmaktadır.

  • Uydurma ve kaynak işlemlerinden tasarruf sağlar
  • Çalışma alanından tasarruf sağlar
  • CAD-link
 
Pipe-cutting-SPC-500-1200-PT

CAD Bağlantısı

RoboRail küçük imalathanelerdeki düzenin yalın imalat kriterlerini karşılayacak ve az yer kaplayan şekilde tasarlanmıştır.

Çalışma alanından tasarruf sağlar

Benzersiz duman tahliye sistemi lokal duman tahliyesini borudan tahliye ile birleştirerek üst düzeyde operatör koruması sağlar.

Uydurma ve Kaynak İşlemlerinden Tasarruf

İşaretleme, manüel kesme ve taşlama işlemleri gerçekleştirerek sonuca ulaşmak için kabiliyetli yetenekli kaynakçılar istihdam etmek emek israfıdır. Böylesi kaynakçıları bulmak zor ve istihdam etmek de maliyetlidir. SPC serisi bu işlemi otomatikleştirerek kaynakçılarınızın en iyi becerdikleri iş olan kaynak işine odaklanabilmelerini sağlar.

Teknik Özellikler
SPC 500 PT Ø 48–510 mm (2–20″) 8t
SPC 600 PT Ø 48–610 mm (2–24″)
SPC 800 PT Ø 48–815 mm (2–32″)
SPC 1000 PT Ø 48–1020 mm (2–40″) 8t / 12t
SPC 1200 PT Ø 48–1225 mm (2–48″)
Plazma Kesme Oxy-Fuel Kesim Markalama CAD Bağlantısı
3D Profil hazırlama şekilleri

Boru bağlantıları için bir dizi kesme şekilleri:

Şev

Boru-levha bağlantısı

Döndürülebilir yuva

Borunun her iki tarafına levha bağlamak ya da kare yuvalar oluşturmak için

Açık deniz semer

Açık deniz endüstrisi için AWS’yi esas alan açısı 50°’den daha az boru-boru bağlantısı

Uygulamalar

İmalat sürecinde aklınızı en çok kurcalayan şey nedir? Tasarımın karmaşık olması mı, üretim hızının yetersiz kalması mı, aşırı malzeme kaybı ve verimsiz malzeme lojistiği mi, finansmana ilişkin hakimiyetin yitirilmesi mi, yoksa kabiliyetli kaynakçılar bulamamanız mı? Peki müşterinin ortaya koyduğu yüksek beklentiler ve kaynaklı konstrüksiyonların tabi olduğu yönetmelikler ile nasıl baş edeceksiniz?

Çelik konstrüksiyon

Kullanılan malzemeler projeye göre farklılık göstermektedir. Sabit makineler için çözüm çok fonksiyonlu bir makinedir. Eskiden kullanılan yöntemler günde ancak 10 ila 20 ton çelik işleyebilirken bu rakam SPC boru kesiciyle 40 tonu aşabilmektedir.


Endüstrideki uygulama:
Stadyumlar, köprüler, lunaparklar, fuar binaları, havaalanı yapıları, vinç bumları, kafes kirişler için boru profil hazırlama

Proses endüstrisi

HGG’nin SPC boru kesme makinesi, kaynakçıların uydurma işlemine zaman harcamasına gerek bırakmaksızın inşaat şirketlerinin kaynak kabinlerine toleranslara uygun şekilde kesilmiş borular besleyebilmesini otomatikleştiriyor ve basitleştiriyor. Üzerinde 82 adet delik bulunan bir kolektör borusunun boru profil hazırlama işlemi kaynak hazırlığı ile birlikte yaklaşık 26 saat sürmektedir. SPC boru kesme makinesi bu süreyi 2 saate düşürüyor.

Endüstrideki Uygulama:
Kızaklar, çatılar, makaralar, manifoldlar, boru hatları, kolektör boruları, boru dirsekleri, kazanlar, nozullar için boru profil hazırlama.

Açık deniz

Giderek daha fazla sayıda açık deniz inşaat şirketi teslim mühletlerine bağlı kalabilme zorluklarının üstesinden kesme işlemlerini otomatikleştirerek geliyor. Manüel kesim kullanıldığında 95 borudan oluşan bir helikopter güvertesinin kesme işlemleri 240 saatte tamamlanabiliyor. HGG SPC boru kesme makinesi ise bir helikopter güvertesinin kesim işlemlerini 40 saatten daha kısa bir sürede gerçekleştiriyor.

Endüstrideki uygulama:
Jacketler, Jack-up sondaj kuleleri, destek yapıları, boru çatıları, tekne yanaşma iskeleleri için boru profil hazırlama.

Tersanecilik

Nozulların, çatıların ve kazanların üretimini hızlandıran SPC 500-1200 PT tersanecilik endüstrisinde kendini kanıtlıyor. Bu sürecin otomatikleştirilmesiyle yalnızca üretimi hızlandırmakla kalmayıp aynı zamanda uzman operatörlerinizin en iyi yaptıkları işe odaklanmalarını mümkün kılarak onların verimli şekilde çalışmasını sağlarsınız. 15 adet nozulun üretimi normalde 13 saat sürerken bu şekilde gerçekleştirilen imalatta bu süre bir saate indirilebilir.

Endüstrideki Uygulama:
Kızaklar, çatılar, makaralar, manifoldlar, boru hatları, kolektör boruları, boru dirsekleri, kazanlar, nozullar için boru profil hazırlama.

Foto Galeri
Video
Bilgi & Fiyat Teklifi isteyin
Henüz ürün danışmanı yok...

Talep Formu

İlgilendiğiniz makine hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız, Bilgi & Fiyat talep formunu doldurarak bize gönderebilirsiniz. Talebinizi aldıktan sonra en kısa sürede ilgilendiğiniz ürün grubu ile ilgili arkadaşımız size geri dönüş yapacaktır.
(*) Doldurulması zorunlu alan

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.