SPC 1500–3000 VC Boru ve Tank Başlığı Kesme Makinesi

SPC 1500-3000 VC boru ve tank başlığı kesme makinesi, basınçlı tank üreticilerinin yerleştirme planlarıyla uğraşarak çok fazla zaman harcamamaları için geliştirilmiştir. VHC kesme, uydurma ve kaynaklama işlemlerinden zaman tasarrufu elde etmenizi sağlar.
  • Uydurma ve kaynak işlemlerinden tasarruf
  • Yerleştirme gereksiniminin bertaraf edilmesi
  • Çanak başlıklar ve tanklar

Tank Başlığı Kesme

HGG SPC 1500-3000 VC boru ve tank başlığı kesme makinesi, yerleştirme, işaretleme, kesme, pahlama ve taşlama işlemlerinizi tamamen otomatikleştirebilmektedir. Kesme işleminizi otomatikleştirebildiğinizde tüm bir tankın kaynak hazırlığı 10 kat daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Boru kesme makinemizin sizin için ne kadar tasarruf sağlayabileceğini hesaplayın!
SPC-VHC-pipe-and-vessel-cutting-machine

PerfectFitTM

Bağlantı parçasının ya da nozulun uydurulduğundan emin olmak için deliklerin tam anlamıyla yuvarlak ve hatasız olması gerekir. Bu makine ile kesilen delikler, parçanın doğrudan uyabilmesi için kök açıklığına ve sabit bir kaynak oluğuna sahiptir.

Yerleştirme Gereksiniminin Bertaraf Edilmesi

Tüm kesme işlemlerinin yerleştirilmesine ayrılan zaman çok fazla olup genellikle iş güvenliğinin tam sağlanamadığı koşullarda gerçekleştirilir. Tankın sıfır referans noktasında başlatma yapıldıktan sonra, işaretleme/kesme takımın hatasız bir şekilde konumlandırılması operatörün sorunsuz bir şekilde hakimiyet sağlayıp kontrol gerçekleştirmesini sağlar.

Çanak Başlıklar ve Tanklar

Bağımsız bir makine olarak da kurulabilen VHC aynı zamanda SPC serisine de entegre edilebilmektedir. Tek bir kesme takımı ile hem tanklar hem de çanak kafalar üzerinde işlem gerçekleştirebilen SPC-VHC bu özelliği ile çok fonksiyonlu bir sistem niteliğine sahiptir ve maliyetinin çok daha fazlasını kullanıcıya geri kazandırır.

Teknik Özellikler
SPC 1500 VHC 1525 mm (60”) 30t 6–12 m (20’–40’)
SPC 2000 VHC 2035 mm (80”)
SPC 2500 VHC 2500 mm (98”)
SPC 3000 VHC 3000 mm (118″) 60t
Plazma Kesme İşaretleme CAD Bağlantısı Oxy-Fuel Kesim
3D Profil hazırlama şekilleri
İşte size kabuklar ve tank başlıkları üzerindeki bağlantıları gerçekleştirmek için faydalanacağınız bir profil hazırlama şekilleri yelpazesi:

Semer içe-oturtma ve Delik içe-oturtma

Çok daha küçük branşman boru çapına sahip basınçlı bağlantılar için.

Meyilli Delik

Kaynak hazırlığı dahil olmak üzere başlık üzerindeki meyilli delik.

Takviye Yastığı

Takviye Yastığı

Şevli X-pah

K ve X kaynak hazırlıkları için gelişmiş pahlama seçenekleri sunan bir boru ucu-boru ucu ya da başlık bağlantısı.

Uygulamalar

Tank Başlığı Kesme Uygulamaları

Günümüzde proses endüstrisinde karşılaşılan zorluklar çoğu zaman giderek daha katı bir nitelik kazanan kaynak işlemine yönelik yönetmelikler, hızlı ve kolay malzeme izlenebilirliği şartı ve kabiliyetli kaynakçıların sınırlı olmasından kaynaklanmaktadır.

Prefabrike tankların ve boru tesisatı parçalarının montajının katı boru imalathanesi yönetmeliklerine riayet edilecek şekilde yapılması gerekir. Tank başlığı kesme işleminin otomatikleştirilmesi ve akıllı kaynak hazırlama tekniklerinin uygulanması sayesinde malzemeler uydurma ve kaynak işlemine hızlı ve kolay bir şekilde hazırlanırlar.

Tank başlığı kesme işleminin otomasyonu netice itibariyle kaynak hacmini de önemli ölçüde azaltarak işyerindeki işçilik maliyetlerini neredeyse %30 seviyesine düşürebilir.

Tank Başlıkları

Delik kalıplarının yerleşiminin yapılmasının beraberinde kesme, takma ve kaynak işlemlerinin tümü oldukça zaman alan süreçlerdir. Deliklerin gerçek anlamda yuvarlak ve hatasız olması gerekir. Daha büyük et kalınlıkları ile çalışılırken, kesme işlemi sırasında söz konusu olan sapmalar kaynak hacmini önemli ölçüde etkileyebilir. HGG’nin boru ve tank kesme makinesi sayesinde imalatçılar kaynakçıların taşlama ve uydurma işlemine çok fazla zaman ayırmadan iyi oldukları işe odaklanmasını sağlama sürecini otomatikleştiriyor ve basitleştiriyor.

SPC 3000 VC boru ve tank başlığı kesme makinesi, bağımsız bir tank başlığı kesme makinesi olarak kurulabilmesinin yanı sıra SPC serisine entegre edilerek hem tankların hem de çanak başlıkların yalnızca tek bir tank başlığı kesme takımı kullanan bir makineyle işlenebilmesine izin verir. Bu da SPC-VC tank başlıığı kesme ve çanak kesme makinesine çok fonksiyonlu bir makine olma niteliği kazandırarak yatırımınızın karşılığını fazlasıyla alabilmenizi sağlar.

Endüstrideki uygulama:
Basınçlı tanklara, tank başlıklarına, kabuklara, çanak başlıklara, çanak uçlara, nozullara, kazanlara, ısı eşanjörlerine yönelik boru ve tank kesme makinesi

Foto Galeri
Video
Bilgi & Fiyat Teklifi isteyin
Henüz ürün danışmanı yok...

Talep Formu

İlgilendiğiniz makine hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız, Bilgi & Fiyat talep formunu doldurarak bize gönderebilirsiniz. Talebinizi aldıktan sonra en kısa sürede ilgilendiğiniz ürün grubu ile ilgili arkadaşımız size geri dönüş yapacaktır.
(*) Doldurulması zorunlu alan

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.