SPC 1500-3000 PT Tanklar ve Açık Deniz Uygulamaları için CNC Boru Kesme Makinesi

SPC 1500-3000 CNC Boru Kesme Makinesi, çapı büyük boruları ve ağırlığı yüksek elemanları işlemek için tasarlanmış son derece dayanıklı bir makinedir. Makinenin her bir bileşeni kesme işlemi sırasında zorlayıcı toleransları güvence altına almak amacıyla tasarlanmış ve sisteme dahil edilmiştir.
  • Tam Anlamıyla Yuvarlak Delikler
  • Yerleştirme Gereksiniminin Bertaraf Edilmesi
  • Yüksek Et Kalınlığı Hatasızlığı

Yerleştirme Gereksiniminin Bertaraf Edilmesi

Tüm kesme işlemlerinin yerleştirilmesine ayrılan zaman haddinden fazla olup çoğu zaman güvenli de değildir. Yapının sıfır referans noktasında başlatma yapıldıktan sonra, SPC işaretleme/kesme takımın hatasız ve hızlı bir şekilde konumlandırılması operatörün sorunsuz bir şekilde kontrol gerçekleştirmesini sağlar.

Yüksek Et Kalınlığı Hatasızlığı

Özellikle et kalınlığı fazla borular söz konusu olduğunda kesme işlemi sırasındaki sapmalar kaynak hacmini etkiler. Bu durum üretim kapasitenizin düşmesine, uydurma ve kaynak maliyetlerinizin artmasına neden olur. SPC 3000’in patentli otomatik odak robotu doğru konumlandırmayı ve hareketi gerçekleştirecek şekilde tasarlanmıştır.

Uydurma ve Kaynak İşlemlerinden Tasarruf

Kabiliyetli kaynak operatörlerinin zamanını kesimleri yerleştirmeye, manüel kesme ve taşlama işlemleri gerçekleştirmeye harcamak zaman israfıdır. Böylesi kaynak operatörlerini bulma konusunda yaşanan zorluk imalat sürecinde potansiyel bir darboğaza neden olmaktadır. SPC serisi bu işlemleri otomatikleştirerek kaynak operatörlerinin yalnızca en iyi yaptıkları iş olan kaynak yapmaya odaklanmalarını sağlar.

SPC-1500-3000-PT-CNC-pipe-cutting-machine
Teknik Özellikler
SPC 1500 PT 75 –1525 mm (3″–60″) 18 / 30t 6 / 12 m (20’ – 40’)
SPC 2000 PT 100–2035 mm (4″–80″)
SPC 2500 PT 200–2500 mm (8″–98″)
SPC 3000 PT 200–3000 mm (8″–118″) 30 / 40 / 50 / 60t
Plazma Kesme İşaretleme CAD Bağlantısı Oxy-Fuel Kesim

Uygulamalar

Oksijen kaynağıyla boru kesme uygulamaları

Bir imalat sürecinde sizi en çok ne kaygılandırır? Tasarımın karmaşık olması mı, üretim akışı yönetiminin yetersiz kalması mı, aşırı malzeme ziyanı ve verimsiz malzeme idaresi mi, işletme giderleri üzerindeki hakimiyetin yitirilmesi mi, yoksa üst düzey yetkinlik sahibi kaynakçılar bulamamanız mı? O halde, kaynaklı yapısal tasarıma ilişkin giderek katılaşan talepler ve yönetmeliklere nasıl ayak uyduruyorsunuz?

Açık Deniz İmalat

Manüel işlem yerine otomatikleştirilmiş oksijen kaynağıyla boru kesme çözümü kullanmak açık deniz projelerinin zorlayıcı teslim mühletlerine uyabilmeyi sağladığı için her geçen gün daha fazla rağbet görüyor. SPC 1500-3000 CNC boru kesme makinesi, hassasiyetin kilit öneme sahip olduğu ve kaynak hacminin mutlak asgari düzeye indirilmesi gereken et kalınlığı fazla olan boruların imalatı için gayet uygundur.

Giderek daha fazla sayıda açık deniz imalatçısı teslim mühletlerine bağlı kalabilme zorluklarının üstesinden oksijen kaynağıyla kesme işlemlerini otomatikleştirerek geliyor. İmalatçılar otomatikleştirilmiş çözümlerden yararlanarak imalat sürecine kolayca hakim olarak uydurma ve kaynak işlemlerinde zamandan tasarruf edebilmektedir. SPC 1500-3000 CNC boru kesme makinesi, imalatçıların kaynaklı yapısal tasarıma ilişkin giderek katılaşan talepler ve yönetmeliklere ayak uydurabilmesine yardımcı oluyor.

Endüstrideki uygulama:
jacketlerin, jacket ayaklarının, iksaların, düğümlerin, açık deniz rüzgar jacketlerinin, açık deniz rüzgar tripodlarının oksijen kaynaklı boru kesme işlemleri

Basınçlı Tanklar

Delik düzeninin yerleştirilmesi, kesme işleminin gerçekleştirilip ardından parçaların birbirine uydurulması ve kaynaklanması oldukça zaman alan süreçlerdir. Kesme işlemi sırasında herhangi bir sapma kaynak hacmini önemli ölçüde arttırabildiği için et kalınlığı fazla olan boruları keserken deliklerin tam anlamıyla yuvarlak olması ve kesme işlemlerinin son derece hatasız olması gerekir. Nozullardaki kaynak işlemi dahil olmak üzere tipik bir kabuğun (oksijen kaynağı) boru kesme işlemi 8-10 saat sürerken bu süre SPC 1500-3000 CNC boru kesme makinesi sayesinde yalnızca 1 saate indirilmiştir.

Prefabrike tankların ve boru sistemlerinin montajının katı boru imalathanesi yönetmeliklerine riayet edilecek şekilde yapılması gerekir. Kesme işleminin otomatikleştirilmesi ve akıllı kaynak hazırlama tekniklerinin uygulanması sayesinde malzemeler uydurma ve kaynak işlemine hızlı ve kolay bir şekilde hazırlanırlar. Otomatikleştirilmiş kesme işlemi kaynak hacmini de önemli ölçüde azaltır. Bunun bir sonucu olarak işyerindeki işçilik maliyetleri %30 oranında azalır!

Endüstrideki uygulama:
Basınçlı tankların, nozulların, kazanların, ısı eşanjörlerinin oksijen kaynağı ile kesilmesi

Foto Galeri
Video
Bilgi & Fiyat Teklifi isteyin
Henüz ürün danışmanı yok...

Talep Formu

İlgilendiğiniz makine hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız, Bilgi & Fiyat talep formunu doldurarak bize gönderebilirsiniz. Talebinizi aldıktan sonra en kısa sürede ilgilendiğiniz ürün grubu ile ilgili arkadaşımız size geri dönüş yapacaktır.
(*) Doldurulması zorunlu alan

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.