Roborail: Çok Fonksiyonlu Robotik Plazma Kesme Makinesi

RoboRail her türlü çelik işlerinizi üstlenecek ve az yer kaplayacak şekilde tasarlanmış çok fonksiyonlu bir robotik plazma kesme makinesidir. Çeşitli imalat işlemlerinizi gerçekleştireceğiniz yalın imalat kriterlerini sağlayacak bir makine arayışında mısınız? RoboRail ile yatırımınızın karşılığını en iyi şekilde alırsınız.

  • Çok fonksiyonlu robotik plazma kesme
  • 3D tasarımdan kesme işlemine tek geçiş
  • 12″ kanal ve 1 ¼” boru ölçülerini dahi işleyebilir.
 

Yaptıkları tüm işlemler farklı olduğu için birçok imalatçı otomasyonun işlerine yaramadığını sık sık dile getirir. Otomasyonu asıl önemli kılan şey de tam olarak budur!

 

RoboRail sayesinde parçalar birbirinden farklı olabilir ve makine de doğrudan yaptığınız tasarımı uygulayarak imalata devam edecektir. Ne kadar karmaşık o kadar iyi!

steel_hgg_roborail

Stabil ağır hizmet tipi makine tabanı

(Ağır Seri makinelerde stabilite ve ergonomi)

RoboRail küçük imalathanelerdeki düzenin yalın imalat kriterlerini karşılayacak ve az yer kaplayan şekilde tasarlanmıştır.

Staubli ve robotik hassasiyet

Staubil, kesme makineniz için doğru gereç olduğu için HGG kalite/dayanıklılık/doğruluk ve yinelenebilirlik nitelikleriyle tanınan Staubli markasıyla 15 yılı aşkın bir süredir işbirliği halindedir.

Korumalı Bir Ortam için Kompakt Hücre

(Güvenli Çalışma ortamı için tasarlandı)

Kesme işlemini makine sizin yerinize yapsın. Operatör hem yüksek hızlı robot hareketinden ve plazma kesme işleminden korunurken hem de işlemi doğrudan takip edebilir.

Teknik Özellikler
RoboRail Metric (mm) OD 25 / 250 25×25 – 200×200 50×38 – 280×95 10×50 – 20×280 25×25 – 200×200 400 / 550 kg 7.315 / 12.500
RoboRail Imperial (In) OD 1″ / 10″ 1×1” – 8×8” C 3×4.1 – C 12×30 3/8×2″ – 3/4×11″ 1×1” – 8×8” 882 / 1213 Lbs 24’ / 41’
Plazma Kesme İşaretleme CAD Bağlantısı Malzeme 3 – 20 (mm) ya da 1/8 – 3/4 (inç)
 
İçe besleme uzunluğu/ağırlığı 7.315 mm/400 Kg 24ft /882 Lbs ile sınırlıdır Dışa besleme uzunlukları 2,500mm /8ft ile sınırlıdır Asgari yassı çubuk kalınlığı 10mm’dir  
3D Profil hazırlama şekilleri

İşte size kanal profili, köşebent profili ya da boru profili üzerindeki bağlantıları gerçekleştirmek için faydalanacağınız bir profil hazırlama şekilleri yelpazesi.

Kanal Profili

RoboRail, merdiven yanaklarının, platform takviye yapısının ya da diğer bir dizi inşaat işlerinin yapılması için ideal bir tercihtir.

Köşebent Profili

Köşebent profillerini kesme seçeneği sayesinde birçok işinizi tamamlama konusunda ilave esneklik elde edersiniz.

Boru profili

Yerleştirme ve işaretleme sürelerini de katacak olursak borunun el yordamıyla işlenmesi her bir kesme işlemi için birkaç dakika sürebilir. RoboRail sayesinde bu süreyi ortalama 30 saniyeye düşürmek mümkün olabilmektedir. Tırabzadan orta ölçüdeki kafes kiriş yapısına ya da genel anlamda herhangi bir çoklu eleman düğüm yapısına uzanan çeşitlilik.

Uygulamalar

Çok fonksiyonlu robotik plazma kesme makinesi az yer kaplar.

Merdivenler, tırabzanlar, el merdivenleri ve daha fazlası: Birçok İmalatçı eskiden beri otomasyonu zorlaştıran bir dizi güçlükle mücadele etmektedir. HGG şimdi RoboRail ile Birçok İmalatçı için geleneksel makinelerin çoğunun yerini alacak düşük maliyetli, çok amaçlı ve güçlü bir çözüm sunuyor. RoboRail, Birçok İmalatçının malzemeyi gerekli boya göre hızlı ve hatasız bir şekilde işlemesini mümkün kılıyor. Arayışınız ister kesme, ister kertme, ister delik açma, isterse de yerleştirme işareti oluşturmak olsun, RoboRail bu işlemlerin tamamını yaparak operatörlerinizin en iyi sonucu elde etmelerini sağlar.

RoboRail plazma kesme: Ne kadar karmaşık o kadar iyi.

Günümüzde birçok işin modellemesinde SDS/2, Tekla Structures, SolidWorks ve Inventor gibi CAD modelleme yazılımları kullanılmaktadır. Bu plazma kesme makinesi sayesinde DSTV ya da STEP gibi dosyaları makineye iletebilir ve işi sizin yerinize yapmasını sağlayabilirsiniz. Plazma kesme işleminizi otomatikleştirerek işlem sürenizi büyük ölçüde azaltabilir ve insan hatasını ortadan kaldırarak süreç içinde zaman ve para tasarrufu sağlayabilirsiniz.
Kendi plazma işleme robotuna sahip olmak yıllardır birçok imalatçının rüyası olmuştur; RoboRail bu düşü gerçeğe çeviren güçlü ve düşük maliyetli bir çözüm sunuyor.

Birçok imalatçı ve Plazma Kesme

Son birkaç yıldır en ileri robot teknolojisi imalat ve yapısal üretimde kendine yer buluyor. Biz HGG olarak kendimize şu soruyu sorduk: Neden imalatçılar da buna dahilolmasın? İmalatçıların çoğunun uyguladığı kesme işlemlerinin karmaşıklığı ve ölçeği genellikle gerçek anlamda yetenek sahibi uzmanlar tarafından işlenen zorlu ürünlerin üretimini sağlamaktadır. Bu uzmanların sayısı giderek azalırken değişim zamanının çanları da çalmaya başladı. RoboRail, tırabzan borularını, yanak kanallarını, kutu profiller, köşebentleri ve diğer birçok öğeyi güvenilir bir Hypertherm plazma sistemi kullanarak robotik verimlilikle işlemenizi sağlıyor.

Daha büyük ölçekli yapısal ve endüstriyel imalatçılara esneklik kazandırır

RoboRail sahip olduğu çok yönlülük özelliği sayesinde daha büyük ölçekli yapısal ve endüstriyel imalatçılar için de güçlü bir araç niteliği kazanıyor. Bir sonraki işlem köşebentlerde kertme ve parça çıkarma yapılması ise bu işi RoboRail’e gönderin gitsin!  Küçük ölçekli bir alışveriş merkezi ya da asma kat için hazırlanacak tek katlı tüp kolonları da RoboRail’e gönderin!  Saplamalı merdivenler mi? RoboRail’e gönderin!
İster tüm her türlü işi üstelensin, ister daha fazla esneklik sağlayarak daha yüksek kapasiteli makineleri destekliyor olsun: RoboRail, her türlü imalat atölyesinin yükünü sırtında taşımaya hazır.

Foto Galeri
Video
Bilgi & Fiyat Teklifi isteyin
Henüz ürün danışmanı yok...

Talep Formu

İlgilendiğiniz makine hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız, Bilgi & Fiyat talep formunu doldurarak bize gönderebilirsiniz. Talebinizi aldıktan sonra en kısa sürede ilgilendiğiniz ürün grubu ile ilgili arkadaşımız size geri dönüş yapacaktır.
(*) Doldurulması zorunlu alan

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.
Diğer Ürünler
ürün bulunamadı...