RBPC 660–2000 Merdaneli Yatak Tipi CNC Boru Kesme Hattı

RBPC 660-2000, merdaneli bir yatak tarafından tahrik edilen son derece performanslı bir CNC boru kesme hattıdır. Tekerlek setleri ve döndürme sırasında boru davranışını ölçümleyen şaloma-malzeme mesafesi sensörleri ile birlikte sunulmaktadır.

  • Kesintisiz malzeme akışı
  • Mükemmel uydurma
  • Mükemmel kesme şekilleri

 

RBPC-CNC-pipe-cutting-line

Mükemmel kesme şekilleri

Döndürülen bir borunun doğrusal hareketinin telafisi benzersiz yazılım rutinleri aracılığıyla sağlanır. Bunun sonucunda kesimin başlama ve bitiş noktalarının hatasız şekilde eşleşmesini sağlar.

PerfectFitTM

Oval olma eğilimi olan ve genellikle kaynak dikişleri barındıran borularda oksijen kaynağıyla boru kesme işlemi gerçekleştirmek zordur. RBPC bu düzensizliklerin önemli bir kısmının üstesinden gelmek için tandem tekerler kullandığı için mükemmel bir uydurma elde edilir ve bu sayede uydurma ve kaynak maliyetlerinde önemli bir azalma sağlanır.

Kesintisiz malzeme akışı

Malzemenin, giriş tampon tablasına yüklenmesinden sonra ilgili uzunluktaki malzemeler kesme alanına beslenirken bitmiş parçalar ise sıradaki işlemler için çıkış besleme tampon tablalarına beslenir.

Teknik Özellikler
RBPC 660 48–660 mm (2–26″) 5t
RBPC 1200 75–1225 mm (3–48″) 18t
RBPC 1500 100–1525 mm (4–60″) 25t
RBPC 2000 4250–2035 mm (9–80″) 30t
Plazma Kesme İşaretleme CAD Bağlantısı Oxy-Fuel Kesim
3D Profil hazırlama şekilleri

İşte size boru ve tüpler üzerindeki bağlantıları gerçekleştirmek için faydalanacağınız bir profil hazırlama şekilleri yelpazesi:

Şev

Boru-levha bağlantısı

Semer Açık Deniz

Açık deniz endüstrileri için AWS’yi esas alan eğimi 50°’den daha az bir boru-boru bağlantısı.

Semer içe-oturtma ve Delik içe-oturtma

Çok daha küçük branşman boru çapına sahip basınçlı bağlantılar için.

Semer PJP

Eğimi az ve son derece dinamik nitelikteki boru-boru bağlantıları için. Kesme, uydurma ve kaynaklama kolaylığı.

Uygulamalar

Oksijen Kaynağıyla Boru Kesme Uygulamaları

Bir imalat sürecinde sizi en çok ne kaygılandırır? Tasarımın karmaşık olması mı, üretim akışı yönetiminin yetersiz kalması mı, aşırı malzeme ziyanı ve verimsiz malzeme idaresi mi, işletme giderleri üzerindeki hakimiyetin yitirilmesi mi, yoksa üst düzey yetkinlik sahibi kaynakçılar bulamamanız mı? O halde, kaynaklı yapısal tasarıma ilişkin giderek katılaşan talepler ve yönetmeliklere nasıl ayak uyduruyorsunuz?

Proses Boru Tesisatı

Boyuna kesilmiş boruları pahlı biçimde imal etmek için sabit bir malzeme akışına ihtiyaç duyulur. RBPC oksijen kaynağıyla boru kesme makinesi bu işi kusursuz şekilde yapar. Üzerinde 82 adet pahlı delik bulunan tipik bir kolektör borusunun genellikle 26 saat süren imalatı RBPC merdaneli yataklı CNC Boru Kesme Hattı sayesinde 2 saate kadar indirilir.

Prefabrike tankların ve boru sistemlerinin montajının katı boru imalathanesi yönetmeliklerine riayet edilecek şekilde yapılması gerekir. Oksijen kaynağıyla kesme işleminin otomatikleştirilmesi ve akıllı kaynak hazırlama tekniklerinin uygulanması sayesinde malzemeler uydurma ve kaynak işlemine hızlı ve kolay bir şekilde hazırlanırlar. Kesme işleminin otomatikleştirilmesi kaynak hacmini de önemli ölçüde azaltır. Bunun bir sonucu olarak işyerindeki işçilik maliyetleri %30 oranında azalır!

Endüstrideki uygulama
Borular, boru tesisatı kızakları, makaralar, enerji santralleri ve rafineriler, akış hatları için oksijen kaynağıyla boru kesme

Açık Deniz İnşaatı

Boydan kesilmiş jacket ayakları ve iksaların imalatı, RBPC CNC Boru Kesme Hattının sahip olduğu kabiliyetlerden biri olan sabit malzeme akışını gerektirir. 95 borudan oluşan bir helikopter güvertesini manüel olarak imal etmek yaklaşık 240 saat sürer. RBPC CNC Boru Kesme Hattı kullandığı takdirde imalat süresi 40 saatin altına indirilebilir. Manüel işlem yerine otomatikleştirilmiş oksijen kaynağıyla boru kesme çözümü kullanmak açık deniz projelerinin zorlayıcı teslim mühletlerine uyabilmeyi sağladığı için her geçen gün daha fazla rağbet görüyor. İmalatçılar otomatikleştirilmiş çözümlerden yararlanarak imalat sürecine hakim olarak uydurma ve kaynak işlemlerinde zamandan tasarruf edebilmektedir. RBPC CNC Boru Kesme Hattı, kaynaklı yapısal tasarıma ilişkin giderek katılaşan talepler ve yönetmeliklere ayak uydurabilmenize yardımcı oluyor. Endüstrideki uygulama Stingerler, helikopter güverteleri, jacketler, jacket ayakları, iksalar, düğümler, jack-up sondaj kuleleri, vinçler, destek yapıları, tekne yanaşma iskeleleri, basamaklı platformlar, kenetler, çatıları için oksijen kaynağıyla boru kesme
Foto Galeri
Video
Bilgi & Fiyat Teklifi isteyin
Henüz ürün danışmanı yok...

Talep Formu

İlgilendiğiniz makine hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız, Bilgi & Fiyat talep formunu doldurarak bize gönderebilirsiniz. Talebinizi aldıktan sonra en kısa sürede ilgilendiğiniz ürün grubu ile ilgili arkadaşımız size geri dönüş yapacaktır.
(*) Doldurulması zorunlu alan

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.