MPC 450 I 500–1200 Boru ve Kutu Profil Kesme Makinesi

Otomatik 3D boru ve kutu profil kesme işlemi için boru ve kare profil kesme makinesi. MPC gayet hatasız ve çok fonksiyonlu bir sistem olup üç makineyi birden bünyesinde barındırır.

  • Boru ve kutu kesme modları arasında hızlı geçiş
  • Pürüzsüz kaynak detayları
  • Mükemmel uydurma uzunluğu


Bir Makine İçinde Üç Makine

MPC 450 Boru ve Kare Profil Kesme Makinesi son derece hatasız ve çok fonksiyonludur. Birden fazla profili kesebilir: boru, düz çubuk ve kutu profil. Çoklu Profil Kesme Makinesi üç makinenin kesme kapasitesini tek bir makineye sığdırır.

MPC-square-tube-cutting-machine

Mükemmel Uydurma Uzunluğu

Sürecin geneline odaklanıp plazma yerleştirme ve metin işaretlemeden yararlanarak uydurma işleminden %20 oranına ulaşacak şekilde tasarruf sağlıyor ve toplam iş yapma zamanını önemli ölçüde kısaltıyoruz.

Lazerli ölçüm

Staubil, kesme makineniz için doğru gereç olduğu için HGG kalite/dayanıklılık/doğruluk ve yinelenebilirlik nitelikleriyle tanınan Staubli markasıyla 15 yılı aşkın bir süredir işbirliği halindedir.

Tüm profilleri keser

Kirişler, köşebentler, kanallar, kare profillerin yanı sıra borular, levhalar, T-çubuklar ve Hollanda profillerini bir Kiriş Kertme makinesiyle biçimlendirerek uzun süredir herkesin aklında bulunan bir beklentiyi gerçeğe dönüştürüyoruz.

Teknik Özellikler
MPC 450 | 500 48 mm–510 mm (2″ – 20″) 60 x 60 mm – 450 x 450 mm (2×2” – 18×18”) İstek üzerine 8t
MPC 450 | 600 48 mm–610 mm (2″ – 24″)
MPC 450 | 800 48 mm –815 mm (2″ – 32″)
MPC 450 | 1000 48 mm–1020 mm (2″ – 40″) 12t
MPC 450 | 1200 48 mm–1225 mm (2″ – 48″)
Plazma Kesme İşaretleme CAD Bağlantısı Oxy-Fuel Kesim
3D Profil hazırlama şekilleri

İşte size boru ve tüpler ile yassı çubuklar ve kutu profiller üzerindeki bağlantıları gerçekleştirmek için faydalanacağınız bir profil hazırlama şekilleri yelpazesi.

Semer PJP

Eğimi az ve son derece dinamik nitelikteki boru-boru bağlantıları için. Kesme, uydurma ve kaynaklama kolaylığı.

Kutu Profil Kenar Şevi

Bir kutu profili bir kutu profilin ya da iki levhanın kenarına bağlamak için.

Kutu Profil Şevi

Bir kutu profil-levha bağlantısı.

Döndürülmüş Dikdörtgensel Delik

Boru uçlarına sokulmuş levhaları uydurmak ya da ara yuvalar oluşturmak için.

Uygulamalar

Boru ve Kutu Profil Kesme Uygulamaları

İmalattaki en büyük endişe kaynağı nedir? Tasarımın karmaşık olması mı, üretim akışı yönetimi mi, malzeme idaresi ve ziyan mı, işletme giderlerinin kontrol altında tutulması mı, yoksa kabiliyetli kaynakçılar bulamamanız mı? Tüm bunlara ilave olarak imalatçılar kaynaklı yapısal tasarım  ve ilgili yönetmelikler konusunda giderek artan taleplere nasıl ayak uydurmaktadır?

Çelik Konstrüksiyon

Malzeme türleri ve hacmi her projede büyük farklılıklar sergilemektedir. Atölyede atıl makine bulundurmamaya yönelik çözüm onlar yerine boru ve kutu profil için bir adet çok amaçlı plazma kesme makinesi kullanmaktan geçer. Geleneksel kesme yöntemleri imalatçının bir günde kesebileceği boru miktarını 10-20 ton ile sınırlarken MPC boru ve kutu profil kesme makinesi tek başına günde 40 tondan fazla boru kesebilir.

Endüstrideki uygulama: stadyumlar, köprüler, lunaparklar, fuar merkezleri, havaalanı yapıları, alışveriş merkezleri, vinçler, kafes kirişler için boru ve kutu profil kesme.

Proses

MPC Boru ve Kare Profil Kesme Makinesi imalatçıların kaynak kabini kullanma yöntemini otomatikleştirip sadeleştirir. Aynı zamanda imalatçıların toleransa uygun şekilde kesilmiş yeterli sayıda makara bulundurmalarına yardımcı olurken, kabiliyetli kaynakçıların uydurma işlemi için zaman kaybetmesini önler. Üzerinde 82 adet pahlı delik bulunan tipik bir kolektör borusunun genellikle 26 saat süren imalatı boru ve kutu profil kesme işlemi için tasarlanmış MPC plazma kesme makinesi sayesinde 2 saate kadar indirilebilir.

Endüstrideki uygulama: Kızaklar, çatılar, makaralar, manifoldlar, boru hatları, kolektör boruları, segment dirsekler, kazanlar, nozullar için boru ve kutu profil kesme.

Açık deniz

Manuel işlem yerine otomatikleştirilmiş boru ve kutu profil kesme çözümü kullanmak açık deniz projelerinin zorlayıcı teslim mühletlerine uyabilmeyi sağladığı için her geçen gün daha fazla rağbet görüyor. 95 adet borudan meydana gelen bir helikopter güvertesinin genellikle 240 saat süren imalatı MPC boru ve kutu profil kesme makinesi sayesinde 40 saatten daha kısa sürede gerçekleştirilebiliyor.

Endüstrideki uygulama: jacketler, jack-up sondaj kuleleri, helikopter güverteleri, destek yapıları, boru çatıları, sualtı manifoldu koruma çatıları, tekne yanaşma iskeleleri için boru ve kutu profil kesimi.

Kıyı

Bütün bir petrol platformunu imal etmek için tipik olarak haftada 6 gün ve günde 10 saat boyunca çalışacak ortalama 8 kaynakçıya gerek duyulur. MPC Boru ve Kare Tüp Kesme Makinesi sayesinde bir makine operatörü sekiz kaynakçının yapacağı işi başarıyla tek başına yapabilir. Bu sayede kabiliyetli kaynakçılar en iyi becerdikleri iş olan uydurma kaynak işine odaklanabilirler.

Endüstrideki uygulama
Petrol platformları, çatılar, destek yapıları, boru çatıları, kızaklar.

Foto Galeri
Video
Bilgi & Fiyat Teklifi isteyin
Henüz ürün danışmanı yok...

Talep Formu

İlgilendiğiniz makine hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız, Bilgi & Fiyat talep formunu doldurarak bize gönderebilirsiniz. Talebinizi aldıktan sonra en kısa sürede ilgilendiğiniz ürün grubu ile ilgili arkadaşımız size geri dönüş yapacaktır.
(*) Doldurulması zorunlu alan

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.