Gemi Profil Kesme Makinesi

Gemi Profil Hazırlama Makinemiz yüksek performansı az yer kaplayan bir ürün içine sığdırarak düşük maliyetli bir otomatik profil kesme sistemi sunar.

  • Uygun fiyata otomasyon ve yüksek performans
  • Optimize duman egzoz sistemi aracılığıyla sağlanan operatör güvenliği
  • Hatasız kesme işlemi için 3D lazer ölçümü


Gemi Profil Hazırlama Makinemiz yüksek performansı az yer kaplayan bir ürün içine sığdırarak düşük maliyetli bir otomatik profil kesme sistemi sunar! Lazerli ölçüm sayesinde malzemedeki sapmaları telafi etmek ve hatasızlığı en üst düzeye çıkarmak mümkün olur.

Ship_Profiler

Hatasız kesme

Şaloma tutucusu bir 3D lazer ölçüm sistemi ile teçhiz edilmiştir. 3D lazer taraması malzeme tutarsızlıklarını hızlı bir şekilde hesaplar, teorik modeli malzeme ile karşılaştırır ve plazma şalomasının taşıyıcı üzerinde hatasız olarak konumlandırmasını sağlayan bilgileri iletir.

Operatör güvenliği

Pencereli kesme hücresi, kesme işleminin operatörden tecrit edilmiş şekilde yapılmasını sağlayarak gürültü, duman ve kıvılcımlara karşı bir bariyer oluşturur. İki noktalı bir duman ve kıvılcım tahliye sistemi, zararlı maddeleri havalandırma sistemine doğrudan aktararak bertaraf eder.

Hassas kesimler

Yatırma ve döndürmede hareket özgürlüğü sağlayan patentli çift eksenli kesme kafası, hassas bir şekilde düz kesim yapabilir ve 45° açıya kadar pahlama gerçekleştirebilir. HGG, her seferinde hatasız kesim yapabilmek için hassas elektrik motorları ile teçhiz edilmiş asgari sayıda eksen kullanır.

Teknik Özellikler
Ship Profiler in mm 48–450 80–260 60×5 – 450×30 60×80×5 – 150×200×30 60×5 – 250×30 125 kg/m 12m
2–17.7 2–17.7 3.2–10.2 2.4×0.2 – 17.7×1.2 2.4×3.2×0.2 – 5.9×7.8×1.2 2.4×0.2 – 9.8×1.2 84 lb/ft 40′
Plazma Kesme CAD Bağlantısı
3D Profil hazırlama şekilleri

İşte size takviye profilleri üzerindeki bağlantıları gerçekleştirmek için faydalanacağınız bir profil hazırlama şekilleri yelpazesi:

Parça kesme-çıkarma

Kesişen profiller için bir profilin ağı içinde.

Delikler

İçinden su geçmesi ya da malzemenin esnekliğini arttırmak için profillerde delikler oluşturun.

Semer içe-oturtma ve delik içe-oturtma

Çok daha küçük branşman çapına sahip basınçlı bağlantılar için. …ve diğer birçok boru profil şekli için!

Uygulamalar

Otomatikleştirilmiş Profil Kesme Uygulamaları

Bir imalat sürecindeki en büyük endişeniz nedir? Aşırı malzeme ziyanı ve verimsiz malzeme idaresi mi, üretim akışı yönetiminin yetersiz kalması mı, işletme giderleri üzerindeki hakimiyetin yitirilmesi mi, yoksa üst düzey yetkinlik sahibi kaynakçılar bulamamanız mı? Peki son derece rekabetçi ve inovatif bir sektör olan tersanecilik piyasasında nasıl bir öne geçeceksiniz?

Gemi Onarım Tersaneleri

Bir gemi onarım tersanesi söz konusu olduğunda esneklik önemli bir husustur. Bir gemi onarım tersanesinin kapsamlı gereksinimlerini karşılayacak şekilde geliştirilmiş Gemi Profil Hazırlama Makinesi bu talebi her yönden karşılar. Makaraların (borular) ya da takviyelerin (eşit ve eşit olmayan açılar, Hollanda profili (HP), yassı çubuklar) işlenmesi söz konusu olduğunda, Gemi Profil Hazırlama Makinesi tüm işlemleri gerçekleştirir ve imalat sürecinde dahilinde her iki disiplin için de takmaya hazır parçalar imal eder. Büyük hacimler söz konusu olduğunda geçmişte tek çare bir yüksek otomasyonlu bir profil kesme makinesi olurken otomasyon artık bugün Gemi Profil Hazırlama Makinesi sayesinde ekonomik hale getiriliyor; normalde kullanılan zemin alanının ve girişilen maliyetin yarısı kadar bir alan ve maliyetle bu işin altından kalkılabiliyor.

Endüstrideki uygulama
Takviyelerin, düz panellerin ve mikro panellerin otomatikleştirilmiş profil kesimi. Bu profil kesme makinesi makaralar ve boru hatları için boru kesme işlemlerinde de kullanılabilir.

Askeri Gemiler

Askeri gemiler ölçüleri ve uzunlukları farklı çok sayıda takviye kullanılarak imal edilmektedir. Tüm malzeme idare, malzeme sınıflandırma ve parça yuvalandırma işlemleri son derece karmaşıktır. Otomatikleştirilmiş bir profil kesme makinesi olan Gemi Profil Hazırlama Makinesi sayesinde insan gücünden manüel sistemlere kıyasla %70’ten fazla tasarruf sağlayarak aynı üretim kapasitesini yakalayabilirsiniz. Yatırımın geri dönüşü iki yıl içinde tamamlanmış olur.

Endüstrideki uygulama
Uçak gemileri, sahil güvenlik botları, kruvazörler, firkateynler, hastane gemileri vb. takviyeler, düz paneller, mikro paneller, alt aksamlar, bölme perdeleri, ağlar, mikro paneller için otomasyonlu profil kesme.

Tersanecilik

Tersanecilik sektörü söz konusu olduğunda, genellikle büyük miktarlarda takviyeler işleme tabi tutulur. HGG de bu amaç için PCL600 adlı ileri otomasyonlu profil kesme hattını geliştirmiştir. Ancak bu makine yalnızca bu otomasyon seviyesine gerçekten ihtiyaç duyacak hacimlerle iş yapan mega tersanelere yöneliktir. HGG ise PCL ile aynı düzeyde hatasızlık, kesim süreci otomasyonu ve PCL600’ün bile kabiliyetlerini aşan esnekliği onun yalnızca yarısı kadar maliyet karşılığında sunan bir makine olan Gemi Profil Hazırlama Makinesini geliştirdi. Otomatik profil kesmeye artık her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuluyor.

Endüstrideki uygulama
Takviyelerin, düz panellerin ve mikro panellerin, makaraların, boru hatlarının otomatikleştirilmiş profil kesimi.

Yük Gemileri

Rekabetin yoğun olduğu kargo gemisi imalat piyasasındaki temel hedefler yüksek imalat performansı ve üretim hacmi yakalayabilmektir. Geleneksel profil kesme yöntemlerinin kullanıldığı tersanelerde bu hedeflere ulaşmada zorluk yaşanır. Otomatikleştirilmiş bir profil kesme makinesi olan Gemi Profil Hazırlama Makinesi her türlü profilin yanı sıra boruları da uygun bir maliyetle işleyebilen son derece performanslı bir profil kesme makinesidir.

Endüstrideki uygulama
LNG tankerleri, süpertankerler, konteynır gemileri, kimyasal madde tankerleri, dökme yük gemileri, RoRo gemileri, buzul gemileri vb. takviyeler, düz paneller ve mikro paneller, alt aksamlar, bölme perdeleri, ağlar, mikro paneller için otomasyonlu profil kesme.

Foto Galeri
Video
Bilgi & Fiyat Teklifi isteyin
Henüz ürün danışmanı yok...

Talep Formu

İlgilendiğiniz makine hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız, Bilgi & Fiyat talep formunu doldurarak bize gönderebilirsiniz. Talebinizi aldıktan sonra en kısa sürede ilgilendiğiniz ürün grubu ile ilgili arkadaşımız size geri dönüş yapacaktır.
(*) Doldurulması zorunlu alan

Bu site reCAPTCHA tarafından korunmaktadır ve Google gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.