Crippa

Full Elektrikli CNC Boru Bükme Makineleri

CRIPPA

70 yıllık tarih…

1948 yılında Agostino Crippa tarafından kurulan Crippa, 1977 yılında şirketleşip büyüdükten sonra yaklaşık yarım asırdır metal boruların bükümü ve şekillendirilmesi için kullanılan makineler üretmekte ve bu süre zarfı içinde her zaman kendi alanında öncü ve teknoloji lideri olmaktadır.

Her dönemde, çağın gereksinimlerine göre makinelerinde son teknolojiyi, seri imalatı ve sürdürülebilir kaliteyi hedefleyen Crippa günümüzde, her sektörün her ihtiyacına hitap edebilen, ø6 – ø225 mm arasında ve 13 full cnc kontrollü eksene kadar çıkabilen son teknoloji seri ve kusursuz imalat yapabilen boru bükme ve boru uç şekillendirme makineleri imal etmektedir. Crippa aynı zamanda Industry 4.0 çerçevesinde tam otomatik çalışma hücreleri, robotlu sistemler, parça ölçü ve doğrulama sistemleri, parça ön hazırlık ve taşıma sistemleri gibi entegrasyonları da kendi bünyesinde yaparak kullanıcıya baştan sona insansız çözümler de sunabilmektedir.

Mobilya

Mobilya sektöründe hatasız ve hızlı imalat için etkili bir boru bükme çözümü.

Otomotiv

Otomotiv Sektörünün ihtiyaçlarına cevap verecek, hızlı, hatasız ve rekabetçi üretim için tasarlanmış boru bükme ve boru ucu şekillendirme makinaları.

Havacılık ve Uzay

Havacılık ve Uzay endüstrisinin ihtiyacı, yüksek hassasiyete sahip, son teknoloji boru bükme ve boru ucu şekillendirme makinaları.

Isıtma & Soğutma

Isıtma ve Soğutma ürünleri üreticileri için ideal, hızlı ve hatasız üretimin anahtarı olacak, yüksek teknolojili boru bükme ve boru ucu şekillendirme makinaları.

Full Elektrikli CNC Boru Bükme Makineleri

SMALL SERİSİ

Maksimum Ø20 mm ‘ kadar olan çaptaki boruların bükümünü full servo elektrik kontrollü yapan en küçük model serisidir.

3 modelden oluşur; modellerin birbirinden en temel farkları büküm yön kontrolüdür, sizin talebinize ve büküm yapılacak boru ve makinenin bulunduğu alana göre tasarlanır, tavsiye edilir.

Tüm modeller üst üste konan çoklu kalıplar ile birden farklı radüs bükebilmektedirler.

LİNEAR SERİSİ

Ø16 – Ø80 mm arasında olan çaptaki boruların bükümünü full servo elektrik kontrollü yapan orta model seridir.

0,8D radüsün de altına inebileceğiniz bu modellerde aynı zamanda farklı çap ya da radüslerden oluşan kalıpları sıralı ve üst üste şekilde makineye bağlayabiliyorsunuz.

Büküm kafasının sağa ya da sola büküm yön, manuel olarak mekanik müdahaleyle değiştirilebilmektedir. Otomotiv, savunma, uzay&havacılık ve mobilya sektörlerinde hatasız ve seri imalat için tercih edilirler.

UP & DOWN SERİSİ

Ø22 – Ø55 mm çapları arasındaki kompleks şekilli boruların bükümlerini full servo elektrikli olarak yapan seridir.

Diğer modellerden farklı olarak bu serilerde, büküm kafasının hem altında hem de üstünde kalıp sistemleri yer alır ve bükümü yapılacak parçanın makineye, yere ya da kendisine çarpmasını engellemek adına büküm kafası borunun etrafından dönebilme kabiliyetine sahiptir. Bu sebepten dolayı standart sağ/sol yönlü makinelerde bükülemeyecek helezon, serpantin, spiral tarzı kompleks şekilli parçalar için ideal bir modeldir.

1020-1055 kodları arasındaki tüm modellerde kafa boru ekseni etrafında hareket ederken, SIXTY modelinde ise kafa hem boru ekseninde hem de kendi ekseninde 360° dönüş yapabilmektedir.

HEAVY SERİSİ

Ø80 – Ø150 mm arasında olan çaptaki boruların bükümünü full servo elektrik kontrollü olarak yapan büyük ve ağır seridir.

0,8D radüse inebileceğiniz bu modellerde aynı zamanda farklı çap ya da radüslerden oluşan kalıpları sıralı ve üst üste şekilde makineye bağlayabiliyorsunuz. Büküm kafasının sağa ya da sola büküm yön, manuel olarak mekanik müdahaleyle değiştirilebilmektedir.

Çelik konstrukiyon dekoratif boru işleri, gemi imalat, doğalgaz boru hatları, orta ve ağır segment otomotiv gibi sektörler tarafından tercih edilirler

Full Elektrikli CNC Boru Ucu Şekillendirme Makineleri

Dünyanın önde gelen otomotiv, ısıtma, soğutma, yakıt ve akışkan sistemler imalatçılarının ağırlıklı tercihi olan Crippa Endforming/ Boru Uç Şekillendirme makineleri, kendine has proses ve kalıp teknolojisi sayesinde, diğer firmaların daha uzun üretim süresinde ve adımda yapabildikleri şekillendirmeleri daha pratik ve çabuk yapabilmektedir.

Dilerseniz robotik sistemlere, dilerseniz progresif sistemlere dilerseniz de endforming ve büküm olacak şekilde çalışma hücrelerine entegre edilebilen bu sistemler, dilerseniz yarı otomatik dilerseniz tam otomasyon cnc kontrollü olarak çalışabilmektedir.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com